VIDEO Strach o draftovú jednotku: Slafkovský nedohral víťazný duel na ľade Chicaga

Útočník Montrealu Juraj Slafkovský po tvrdom súboji s Jasonom Dickinsonom opustil ľadÚtočník Montrealu Juraj Slafkovský po tvrdom súboji s Jasonom Dickinsonom opustil ľad Zdroj: Profimedia

BOSTON - Útočník Montrealu Juraj Slafkovský nedohral zápas na ľade Chicaga, v tretej tretine po tvrdom súboji s Jasonom Dickinsonom opustil klzisko.

Slafkovský odohral 7:53 minút, po kolízii s Dickinsonom mu z ľadu museli pomáhať spoluhráči.  Osemnásťročný krídelník sa však vrátil na striedačku hostí, z ktorej sledoval nájazdy.

Tréner Martin St. Louis podľa zámorského novinára Erica Engelsa povedal po zápase na adresu Slováka, že na konci duelu bol pripravený naskočiť a mal by byť v poriadku.

Canadiens triumfovali 3:2 po nájazdoch. O víťazstve Montrealu rozhodol v nájazdoch Kirby Dach, bývalý hráč Chicaga. "Bol som nadšený. Kedykoľvek sa vrátite na miesto, kde ste hrávali, a predvediete takúto show, je to celkom dobré," povedal Dach.

NHL-výsledky

Chicago Blackhawks - Montreal Canadiens 2:3 pp a sn (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 26. C. Jones (Dickinson, Khaira), 57. Raddysh (Kane) – 4. Edmundson (Monahan), 28. Suzuki (Matheson, Monahan), rozh. nájazd Dach. Brankári: Söderblom - Montembeault, strely na bránku: 32:23.

Viac o téme: Boston Bruins Montreal Canadiens Carolina Hurricanes Martin Fehérváry Adam Ružička Juraj Slafkovský