VIDEO Ružička sa blysol troma bodmi, Fehérváry nedohral zápas v Calgary

Útočník Calgary Flames Adam Ružička oslavuje gólÚtočník Calgary Flames Adam Ružička oslavuje gól Zdroj: SITA/AP/Larry MacDougal/The Canadian Press

CALGARY - Slovenský hokejista Adam Ružička sa blysol troma bodmi pri triumfe Calgary nad Washingtonom 5:2 a vyhlásili ho za druhú hviezdu zápasu.

Dvadsaťtriročný útočník zaznamenal šiesty gól v sezóne a pridal dve asistencie. V štrnástich zápasoch NHL nazbieral 13 bodov (6+7) a stal sa najproduktívnejším Slovákom v histórii Flames.

Ružička nastúpil v treťom útoku, odohral 12:32 minút a prihral na prvé dva góly domácich v zápase. V závere prvej tretiny vybojoval puk v útočnom pásme a pekne nahral na úvodný gól Blakeovi Colemanovi.

“Aby som bol úprimný, videl som voľný priestor a tak som to tam hodil,” povedal Ružička o prvom góle pre nhl.com. Na začiatku druhej časti sa slovenský útočník podieľal na zásahu Andrewa Mangiapaneho a v tretej tretine sám skóroval.

V 54. minúte mu Mikael Backlund poslal prihrávku vzduchom na modrú čiaru, slovenský útočník si rukavicou skrotil puk a prekonal v nájazde Charlieho Lindgrena strelou zápästím. Týmto gólom zvýšil náskok "plameňov" na 3:1, bol to teda zároveň aj víťazný gól.

Okrem bodov nazbieral aj tri plusky, jeden bodyček a jednu strelu na bránku. Ružička v 44 zápasoch v drese Calgary nazbieral 24 bodov (11+14) a stal sa najproduktívnejším slovenským hokejistom v drese Flames, keď prekonal zápis Ronalda Petrovického (21 bodov, 9+12 v 107 zápasoch).

Martin Fehérváry opustil ľadovú plochu

V drese hostí odohral obranca Martin Fehérváry len necelých 10 minút, po súboji s Milanom Lucicom opustil ľad v 2. tretine pre zranenie v hornej časti tela. Po hite kanadského veterána si Fehérváry držal ľavú ruku, okamžite zamieril do šatne a už sa na ľad nevrátil. Podľa The Athletic opustil Fehérváry šatňu s popruhom na ľavej ruke, čo signalizuje pravdepodobne problémy s ramenom.

Slovenský obranca Washingtonu Martin Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Nick Wass

Zranenie prišlo v nevhodnom čase, mladý slovenský obranca bol vo forme, keď skóroval v dvoch predchádzajúcich dueloch za sebou. Zápas nedochytal pre zranenie ani brankár Washingtonu Darcy Kuemper. Stav oboch hráčov vyhodnotia v priebehu nedele.

"Marty odvádza vzadu skvelú prácu, jeho strata bola pre nás citeľná," povedal útočník Capitals T.J. Oshie. “Verím, že bude čoskoro v poriadku, rovnako ako aj Darcy," dodal Oshie.

Kapitán Washingtonu Alexander Ovečkin nastúpil na 1300. zápas v NHL, v drese jedného klubu dosiahol túto métu ako 14. hráč.

Výsledok NHL:

Calgary Flames - Washington Capitals 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
Góly: 19. Coleman (RUŽIČKA, Backlund), 22. Mangiapane (Backlund, RUŽIČKA), 54. RUŽIČKA (Backlund, Andersson), 55. Mangiapane (Dube, Kadri), 60. Lindholm (Toffoli, Tanev) - 20. Sheary (Milano, Kuznecov), 59. Carlson (Eller, Strome). Brankári: Vladař - Kuemper (37. Lindgren), strely na bránku: 36:29.

Viac o téme: Washington Capitals Calgary Flames Martin Fehérváry Adam Ružička