Extraligista sa odhodlal k trénerskej zmene: Šimko a Kolba skončili v Liptovskom Mikuláši

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Vedenie extraligového klubu MHk 32 Liptovský Mikuláš ukončilo po vzájomnej dohode spoluprácu s hlavným trénerom Jánom Šimkom.

Vo funkcii skončil aj jeho asistent Marek Kolba. Klub na sociálnych sieťach avizoval, že meno nového kormidelníka oznámi počas najbližších dní.

Hokejisti Liptovského Mikuláša sú v úvode druhej reprezentačnej prestávky na predposlednom 11. mieste Tipos extraligy. V doterajšom priebehu ročníka odohrali 25 zápasov, v ktorých nazbierali 24 bodov za 8 víťazstiev a 3 prehry po predĺžení. Z uplynulých troch zápasov nezískali ani bod. Vedenie klubu sa k trénerskej zmene odhodlalo po nedeľňajšej prehre v Dubnici s domácou Duklou Trenčín 2:5.

Šimko sa stal hlavným trénerom hráčov Liptovského Mikuláša pred sezónou 2022/2023. V ročníku 2021/2022 pôsobil pri tíme ako asistent Petra Mikulu.

Liptovský Mikuláš je šiesty klub, ktorý sa počas ročníka 2022/2023 odhodlal k trénerskej zmene. Kormidelníka už zmenili aj kluby v Michalovciach, Poprade, Banskej Bystrici (dvakrát), Prešove a Nitre.

Viac o téme: Marek Kolba Ján Šimko MHk 32 Liptovský Mikuláš