Spoznali sme žreb Zlatej Európskej ligy: Na Česko narazia v skupine muži aj ženy

Slovenskí volejbalisti počas súboja Zlatej európskej ligy s PortugalskomSlovenskí volejbalisti počas súboja Zlatej európskej ligy s Portugalskom Zdroj: TASR/František Iván

BRATISLAVA - Slovenskí volejbaloví reprezentanti sa v Zlatej Európskej lige stretnú v C-skupine s Fínskom, Estónskom a obhajcom titulu z Česka. Ženy sa predstavia v B-skupine proti Češkám a Rumunkám. Informoval o tom oficiálny web Slovenskej volejbalovej reprezentácie.

"Žreb Zlatej Európskej ligy ma veľmi neprekvapil. Losovanie bolo nastavené podľa postavenia v rankingu CEV. Pri mužoch sme dostali súperov, na ktorých si športovo môžeme trúfať, ale aj takých, ktorí sú od nás lepší.

Radosť hráčov zo Slovenska Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/Martin Havran

Uvidíme, akú stratégiu zvolí nový hlavný tréner. Čakajú nás súperi, ktorí budú štartovať na ME, ale sú aj na našej výkonnostnej úrovni. V rámci organizácie domácich zápasov, sa pokúsime s našimi súpermi dohodnúť na dvojzápasoch, aby to bolo pre divákov v športových halách na Slovensku atraktívnejšie," povedal k žrebu prezident SVF Marek Rojko.

Prvý zápas je na programe 27. mája a záverečný duel v skupinách bude najneskôr 18. júna.

Chceme hrať zápasový test pred ME

"Pri ženách by sme boli veľmi radi, ak by sme mohli hrať o prvenstvo v skupine proti Česku. Tie sú účastníčky predchádzajúcich MS a ZEL poslúži ako zápasový test k ME. Uvidíme, akú budeme mať v tejto časti sezóny športovú formu.

Na snímke radosť slovenských Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR - Veronika Mihaliková

Čo sa týka Rumuniek, na tie reálne máme. V kontexte nominácií hlavných trénerov bude kľúčovým zámerom postaviť čo najsilnejšie obe družstvá," skonštatoval Rojko. V prechádzajúcom ročníku skončili slovenské reprezentácie na posledných miestach v skupine a nepostúpili do vyraďovacej fázy.

ZLATÁ EURÓPSKA LIGA 2023
MUŽI

A-skupina: Turecko, Portugalsko, Rumunsko, Dánsko
B-skupina: Ukrajina, Belgicko, Chorvátsko, Severné Macedónsko
C-skupina: Fínsko, Česko, SLOVENSKO, Estónsko

ŽENY
A-skupina: Belgicko, Bosna a Hercegovina, Švédsko
B-skupina: Česko, SLOVENSKO, Rumunsko
C-skupina: Francúzsko, Ukrajina, Maďarsko

Viac o téme: Slovensko Česko
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy