VIDEO Boston podľahol Orlandu, Irving rozhodol zápas so záverečným klaksónom

Hráči Orlanda oslavujú kôšHráči Orlanda oslavujú kôš Zdroj: SITA/AP/Michael Dwyer

ORLANDO - Vedúci tím basketbalovej NBA Boston Celtics prehral na domácej palubovke s Orlandom Magic 109:117.

Mladý tím z Floridy potvrdil aktuálnu dobrú formu a zvíťazil v piatom stretnutí v sérii. Boston si udržal najlepšiu bilanciu v súťaži o jeden duel pred Milwaukee, Orlando je až na 13. mieste Východnej konferencie.

Brooklyn zvíťazil v Toronte 119:116 zásluhou úspešnej trojky s klaksónom Kyrieho Irvinga. Anthony Davis pre problém s nohou nenastúpil na druhý polčas, no Los Angeles Lakers aj bez svojho ťahúňa zdolali tretí tím západu Denver 126:108.

Najlepším strelcom Orlanda bol nemecký pivot Moritz Wagner s 25 bodmi, jeho strelecky väčšinou úspešnejší brat Franz dodal 19, najvyššie draftovaný hráč tohto roku Paolo Banchero pridal 20. Bostonu nestačilo 31 bodov Jaysona Tatuma.

Moritz Wagner útočí na Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP/Michael Dwyer

Magic prekonali svojho súpera predovšetkým pri doskakovaní a to 53:38. "Tréneri nám povedali, že zápas môže mať dva scenáre. Buď sa budeme sťažovať, že hráme vonku proti najlepšiemu tímu súťaže, alebo ukážeme kvalitu. Som hrdý najmä na to, že sme v úvode prehrávali, no dokázali sme to zvrátiť a v druhom polčase si neustále držať vedenie," pochvaľoval si Banchero podľa AP.

Sú to momenty o ktorých snívate

Brooklyn prehrával v prvom polčase v Toronte aj o 18 bodov, no napokon si dokázal pripísať piaty úspech v sérii. Irving tím viedol s 32 bodmi a rozhodujúci pokus premenil stepbackom.

"Bola to myšlienka na poslednú chvíľu, pretože nestrieľam trojky tak dobre, ako by som mohol. Budem však na tom pracovať. Dostať loptu v posledných sekundách zápasu a rozhodnúť, to sú momenty o ktorých snívate," tešil sa po stretnutí Irving.

Nets sa po slabšom štarte do sezóny posunuli na východe už na 4. priečku o štyri stretnutia za Boston.

Kyrie Irving Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP/Eduardo Munoz Alvarez

Lakers vyhrali iba druhý z uplynulých šiestich duelov, v tabuľke im na západe patrí až 12. miesto. Proti Denveru však ukázali, že vedia nájsť recept aj na nepriazeň osudu. Davisa zastúpili iní a až sedem hráčov Lakers sa napokon dostalo do dvojciferných čísiel.

Russell Westbrook ako náhradník druhýkrát v sezóne dosiahol na triple double, zaznamenal 15 bodov, 12 asistencií a 11 doskokov. "Je to veľká vec. Obzvlášť po srdcervúcej prehre po predĺžení doma s Bostonom. Dokázali sme zastaviť súpera v obrane a vyťažiť z toho v útoku," zhodnotil duel najlepší strelec Lakers LeBron James s 30 bodmi.

NBA - výsledky:
Charlotte Hornets - Atlanta Hawks 106:125 (24:38, 35:37, 33:23, 14:27)
najviac bodov: Ball 27 (7 trojok), Oubre 16, Richards 13 (11 doskokov) - Young 31, Bogdan Bogdanovič 28 (7 trojok), Griffin 13

Detroit Pistons - Sacramento Kings 113:122 (29:28, 34:27, 23:38, 27:29)
najviac bodov: Bojan Bogdanovič 22, Duren 15 (14 doskokov), Bey 14 - Fox 24, Sabonis 23 (13 doskokov), Barnes 20

Boston Celtics - Orlando Magic 109:117 (28:32, 26:30, 27:26, 28:29)
najviac bodov: Tatum 31, Brown 26, Brogdon 15 - M. Wagner 25, Banchero 20, F. Wagner 19

Cleveland Cavaliers - Indiana Pacers 118:112 (29:31, 25:30, 29:33, 35:18)
najviac bodov: Mitchell 41 (8 trojok), Garland 20 (10 asistencií), Mobley 16 - Mathurin 22, Haliburton 17 (14 asistencií), Hield a Nesmith po 14

Philadelphia 76ers - Golden State Warriors 118:106 (33:38, 22:19, 33:24, 30:25)
najviac bodov: Embiid 34, Harden 27, Melton 17 - Poole 29, DiVincenzo 17 (10 doskokov), Looney 14 (11 doskokov)

Toronto Raptors - Brooklyn Nets 116:119 (29:19, 33:33, 22:36, 32:31)
najviac bodov: VanVleet 39, Barnes 26, Siakam 17 - Irving 32, Durant 28, Watanabe 17

Chicago Bulls - New York Knicks 91:114 (32:29, 21:29, 22:29, 16:27)
najviac bodov: LaVine 17, DeRozan 14, Williams 10 - Barrett 27, Brunson a Grimes po 22

Oklahoma City Thunder - Minnesota Timberwolves 110:112 (28:30, 22:33, 41:25, 19:24)
najviac bodov: Gilgeous-Alexander 35, Omoruyi a Wiggins po 14 - Reid 28, Rivers 20, Edwards 19 (11 doskokov)

Dallas Mavericks - Portland Trail Blazers 130:110 (31:32, 41:31, 38:22, 20:25)
najviac bodov: Dončič 33, Wood 32 (12 doskokov), Hardaway 17 - Lillard 24, Nurkič a Watford (11 doskokov) po 16

Los Angeles Lakers - Denver Nuggets 126:108 (33:32, 31:33, 29:23, 33:20)
najviac bodov: James 30, Bryant 21, Reaves 16 - Jokič 25 (11 doskokov), Murray 23, Gordon 17

Viac o téme: Kyrie Irving Brooklyn Nets Boston Celtics Orlandom Magic