VIDEO Nemec prešiel zmenou, ale je spokojný: Skvelé správy pre fanúšikov Slovenska

Obranca Šimon Nemec sa pripojil v slovenskej reprezentácii v meste TruroObranca Šimon Nemec sa pripojil v slovenskej reprezentácii v meste Truro Zdroj: Hockey Slovakia

TRURO - Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov prvýkrát trénovala v kompletnom zložení. V kanadskom meste Truro korčuľovalo všetkých 28 nominovaných hráčov, vrátane najväčšej zámorskej posily Šimona Nemca.

Osemnásťročný obranca nastupuje v prebiehajúcom ročníku za tím Utica Comets, ktorý pôsobí v nižšej zámorskej súťaži AHL. V 24 zápasoch nazbieral 12 bodov (3+9).

Verím, že potvrdím dobrú formu

"Myslím si, že mám aktuálne dobrú formu, lepšiu ako na začiatku sezóny. V poslednom období moje výkony gradovali a verím, že ich potvrdím v reprezentácii. Rovnako dúfam, že sa chytia aj ďalší chlapci," citovala najvyššie draftovaného slovenského obrancu stránka Hockey Slovakia.

Druhý hráč tohtoročného draftu NHL nastúpil už na dvoch MS s mužmi, olympijských hrách a má na konte viac ako sto extraligových duelov v drese Nitry.

"Je to určite odlišné pôsobiť doma a v zámorí. Navyše hokejovo sa to takisto nedá veľmi porovnávať. Hrá sa na menšom klzisku, hokej je rýchlejší a fyzicky náročnejší. Postupne si však zvykám a myslím si, že idem správnou cestou.

V klube prešiel malou zmenou

Chcem teraz nazbierané skúsenosti zúročiť v dvadsiatke. Som rád, že som mohol pricestovať a pomôcť aj ostatným členom tímu," pokračoval ofenzívny obranca, ktorý sa vo farmárskom tíme organizácie New Jersey Devils potrebuje zlepšiť v defenzívnej hre.

Šimon Nemec v drese Galéria fotiek (2) Zdroj: Twitter/Utica Comets

"V klube sa ma snažia usmerniť v defenzívnych činnostiach. V niekoľkých zápasoch som vynechal aj presilové hry, aby som si na to zvykol a sústredil sa na obranu. Veľmi mi to pomohlo a teraz sa cítim komfortnejšie," uviedol.

"Dvadsiatka" odštartuje juniorský šampionát v utorok 27. decembra o 17.00 h SEČ zápasom proti Fínsku. Pred turnajom ešte zverenci trénera Ivana Feneša odohrajú dve prípravné stretnutia, vo štvrtok 22. decembra proti Kanade (00.30 SEČ) a 24. decembra o 00.00 s Rakúskom.

Viac o téme: MS 20 Slovensko 20 Šimon Nemec
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: YouTube/Hockey Slovakia
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy