VIDEO Prvý hetrik 34-ročného Skokana v kariére: Možno sa to udialo raz za život

Útočník Popradu Dávid SkokanÚtočník Popradu Dávid Skokan Zdroj: TASR/Ján Krošlák

BANSKÁ BYSTRICA - Hokejisti Popradu sa po stredajšom víťazstve v 48. kole Tipos extraligy v Banskej Bystrici (4:1) posunuli na siedmu priečku v tabuľke. Postaral sa o to najvýraznejšou mierou ich prvý útok, ktorý pod Urpínom zaznamenal všetky góly.

Hetrikom sa blysol skúsený 34-ročný útočník Dávid Skokan. Napriek tomu, že patrí medzí stálice slovenskej extraligy a pôsobil i v KHL či v českej najvyššej súťaži, tri góly v jednom zápase doposiaľ nikdy nezaznamenal. O to väčšia bola jeho radosť.

"Je to celkovo môj prvý hetrik v kariére, prvý v extralige a to mám 34 rokov. Oplatí sa teda čakať. Možno sa tak v mojom prípade udialo raz za život. Vidno, aký je šport nevyspytateľný.

V tejto sezóne som sa trápil a prišiel tento hetrik. Som zaň veľmi rád a verím, že sa vráti ten správny Skokan," netajil po stretnutí v Banskej Bystrici center prvej popradskej formácie, ktorého nezaujímala suma, ktorú bude musieť za hetrik zaplatiť do šatňovej kasy.

Hrali sme výborne

Vyzdvihoval celý tím: "V Banskej Bystrici sme hrali výborne. Od začiatku sme jazdili, korčuľovali. Musím pochváliť celé mužstvo. Pri mojom hetriku najmä Paťa Svitanu. Som rád, že sa aj on konečne prebral a dal mi to tam dvakrát veľmi pekne, za čo som rád."

Patrik Svitana prihral Skokanovi na dva góly a sám jeden dal. Aj on mal teda po výhre v Banskej Bystrici dôvod na radosť, čo ani na pozápasovom brífingu pred novinármi neskrýval.

"Dávid si ten hetrik zaslúžil. Od začiatku sezóny drie. Žiaľbohu, nesadlo mu to od začiatku podľa predstáv. Verím, že tento hetrik ho nakopne a bude takto pokračovať ďalej. Nemyslím si, že by sme iba my dvaja rozhodli zápas.

Bol to skvelý kolektívny výkon. Samozrejme, góly padali našej lajne, vyšlo to v tomto zápase nám, nabudúce to vyjde druhej lajne."

Toto sme nechceli pripustiť

Popradčania pred Vianocami prehrali na svojom ľade s Banskou Bystricou 3:7, hoci po dvoch tretinách viedli 3:1. Podobný scenár si pri Hrone za stavu 0:3 z pohľadu domáceho tímu nechceli ani len predstaviť.

"Nechceli sme si pripustiť tretiu tretinu doma s Bystricou, keď nám dala šesť gólov a otočila duel z 1:3 na 7:3. Uvedomovali sme si, že liga je veľmi vyrovnaná a išli sme na záverečné dejstvo ako keby bolo 0:0. Dnes môže každý s každým vyhrať a takisto aj prehrať. Takže je to zaujímavé a bude to zaujímavé až do konca," podotkol Skokan a pridal sa k nemu v rovnakom duchu i Svitana:

"Vedeli sme, aká je dôležitosť tohto zápasu. Chceli sme ho silou mocou vyhrať. Povedali sme si už pred zápasom, že tretia tretina z domáceho duelu s Banskou Bystricou sa nemôže opakovať. Potvrdili sme to a berieme si spod Urpínato, čo sme súperovi požičali doma.!

Viac o téme: HK Poprad Dávid Skokan HC '05 Banská Bystrica