Bol hviezda, ťahúň a kapitán skvelého bojovného tímu: Jiříčkovi sa tlačili slzy do očí

Hokejisti Česka po prehre s Kanadou vo finále MS do 20 rokovHokejisti Česka po prehre s Kanadou vo finále MS do 20 rokov Zdroj: SITA/AP/Darren Calabrese/The Canadian Press

HALIFAX - Pocity zmaru a sklamania zavládli bezprostredne po finále majstrovstiev sveta v radoch juniorskej hokejovej reprezentácie. Kým domáci Kanaďania oslavovali v predĺžení víťazný gól, na tvárach českých mladíkov boli k videniu slzy.

Napriek veľkému úspechu v podobe striebra a ukončeniu čakania na medailu, ktorá sa natiahla na 18 rokov, túžil tím urobiť aj posledný krok. Obranca David Jiříček verí, že hráči časom ocenia, čo v Halifaxe dosiahli.

"Teraz hneď po zápase sa to ťažko hodnotí, bude to lepšie po konci sezóny, alebo keď sa na to potom pozrieme až niekedy spätne," povedal Jiříček po stretnutí novinárom na otázku, či si hráči uvedomujú, aký úspech dosiahli.

Pred turnajom by bral striebro všetkými desiatimi

"Ale keby nám niekto dopredu povedal, že budeme na turnaji druhí, tak by som to bral všetkými desiatimi. Samozrejme, keď potom prehráte vo finále predĺženie majstrovstiev sveta, tak to bolí, ale musíme ísť všetci ďalej," doplnil šiesty hráč posledného draftu NHL, keď si ho vybrali zástupcovia Columbusu.

Kanaďan Connor Bedard a Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/Darren Calabrese/The Canadian Press

Smútok po góle Dylana Guenthera zo siedmej minúty predĺženia znásobil fakt, že sa výberu kouča Radima Rulíka podarilo dostať z veľmi zložitej situácie, pretože ešte na začiatku 53. minúty prehrával 0:2. Lenže potom stihli Česi dvoma gólmi v krátkom slede vyrovnať a chýbalo málo, aby dovŕšili parádny obrat víťazným zásahom.

"Brali sme to ako našu poslednú spoločnú tretinu v mládežníckej reprezentácii. A podľa toho sme k tomu pristúpili," vysvetlil Jiříček, kde ešte vzalo mužstvo sily na návrat. "Dali sme super góly, bol tlak do brány, aj keď pri tom druhom sme mali aj kúsok šťastia. Je to škoda. Ale to sa stáva, to je hokej," podotkol.

Predĺženie je len lotéria

Hoci sú pravidlá pre oba celky rovnaké, trochu ho mrzelo, že pri hre v troch proti trom sa predĺženie mení tak trochu v lotériu. "Úprimne povedané neviem, prečo sa finále dvadsiatok na majstrovstvách sveta hrá tri na tri, ale to je otázka niekam inam. V predĺžení tri na tri sa môže stať úplne všetko," vyhlásil klatovský rodák.

Hokejisti Kanady oslavujú gól Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/Darren Calabrese/The Canadian Press

"Keď hráte päť na päť, je to potom o tom, kto to chce viac. Je to škoda. Druhého si nikto nepamätá, ale ja myslím, že aj tak sme toho tu dokázali dosť. Po dlhom čase privezieme nejakú medailu a som na chlapcov pyšný," zdôraznil Jiříček, ktorý má za sebou už aj dva zápasy v NHL.

Skvelý tímový duch českého mančaftu

Páčilo sa mu, akú veľkú vnútornú silu mužstvo malo. "Otočili sme zápas so Švédmi, mali sme to blízko s Kanadou. V tom tíme vždy bola sila, verili sme si a všetci chlapci makali až do posledného striedania, do poslednej sekundy," uviedol.

"Som naozaj pyšný a len ma mrzí, že už si s chlapcami takto vlastne nezahrám. Bol to môj posledný zápas v mládežníckej reprezentácii. Pre mňa bolo vždy najviac, keď som sa s chlapmi mohol stretnúť. A je to o to výnimočnejšie, ak sa poznáte päť či šesť rokov. Sme super kamaráti a bolo to vidieť aj na ľade," uzavrel Jiříček.

Viac o téme: Česko Kanada MS do 20 rokov
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy