VIDEO Liptovský Mikuláš vyhral v Michalovciach jediným gólom, Poprad doma zdolal Košice

Na snímke zľava hráč HC Dukla Ingema Michalovce Radovan Puliš a hráč MhK 32 Liptovský Mikuláš Sameli VenteläNa snímke zľava hráč HC Dukla Ingema Michalovce Radovan Puliš a hráč MhK 32 Liptovský Mikuláš Sameli Ventelä Zdroj: TASR/Roman Hanc

MICHALOVCE - Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili v piatkovom zápase 31. kola Tipos Extraligy na ľade HK Dukla Ingema Michalovce 1:0. Jediný gól strelil v 47. minúte v presilovke o dvoch hráčov Kamil Walega.

Brankár Liptákov Michal Valent vychytal tretie čisté konto v sezóne a 37. v extraligovej kariére. V drese Liptákov premiérovo nastúpil obranca Tomáš Bokroš, ktorý prišiel z HK Poprad.

Pre Liptákov to bolo tretie víťazstvo po sebe, pričom všetky dosiahli na klziskách súperov. Zároveň zvíťazili v šiestom z uplynulých deviatich zápasov. Michalovce druhýkrát po sebe na domácom ľade neskórovali a zároveň prehrali tretí z uplynulých štyroch zápasov.

Na snímke tréner MhK Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/Roman Hanc

TEL - 31. kolo:
HK Dukla Ingema Michalovce - MHk 32 Liptovský Mikuláš 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Gól: 47. Walega (Handlovský, Kriška). Rozhodovali: T. Orolin, Štefik - Jurčiak, Hercog, vylúčení: 8:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2108 divákov.

Poprad si poradil s Košicami

Hokejisti HK Poprad zvíťazilinad HC Košice 4:2. Domáci útočník Frenks Razgals zaznamenal dva góly.

"Kamzíci" triumfovali v treťom zápase za sebou a priblížili sa šiestym Michalovciam na rozdiel troch bodov. Košičania prehrali prvýkrát v sezóne proti Popradu, napriek tomu sa udržali na 3. priečke.

HK Poprad – HC Košice 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Góly: 15. Kukuča (Mlynarovič, Jermain), 34. Razgals (Záborský), 44. Drgoň (Svitana, Skokan), 60. Razgals (Betker, Záborský) – 25. Paršin, 31. Southorn (Jääskeläinen). Rozhodovali: D. Konc st., Moller – Tichý, D. Konc ml., vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1697 divákov.

Nitra uspela vo Zvolene

Hokejisti Zvolena v 31. kole Tipos Extraligy prehrali s Nitrou 2:4 a nedostali sa cez bratislavský Slovan na prvé miesto v tabuľke. Tím spod Zobora bez skúsených zadákov Švarného a Mezeia vyhral šiesty súťažný duel za sebou, tretí v extralige. Predtým totiž zvíťazil trikrát v Kontinentálnom pohári.

Na snímke hokejisti Nitry Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

HKM Zvolen – HK Nitra 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Góly: 28. Viedenský (Hanna, Zuzin), 59. Jedlička – 13. Knies (Solenský, Green), 38. Krivošík (Tvrdoň, Gill), 48. A. Sýkora (Gajdoš, Gill), 57. A. Sýkora (Lacka, Gill). Rozhodovali: M. Novák, Baluška - Gegáň, Junek, vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, zmeny: od 54. Zvolen bez Viedenského, 2078 divákov.

>

Nové Zámky doma nestačili na Banskú Bystricu

Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili na ľade Nových Zámkov 3:1. "Býci" neuspeli v piatom stretnutí zo šiestich. Hostia majú zase opačnú bilanciu, keď vyhrali päť zo šesť duelov. Základ úspechu položili "barani" v úvodnom dejstve, ktoré vyhrali 2:0. V 44. minúte ešte dokázal zdramatizovať stretnutie Johnson, definitívu však dal gólom do prázdnej bránky Bíreš.

HC MIKRON Nové Zámky - HC '05 Banská Bystrica 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Góly: 44. Johnson (Jackson, Farley) - 9. Sukeľ (Výhonský, Bačik), 13. Výhonský (Bíreš, Bačik), 59. Bíreš (Luža). Rozhodovali: Goga, Crman - Kacej, Orolin, vylúčení: 5:3, navyše: Troock (Banská Bystrica) 5+DKZ za seknutie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 1912 divákov

Prešov zvíťazil nad Spišskou Novou Vsou po predĺžení

Hokejisti Prešova zvíťazili na domácom ľade nad Spišskou Novou Vsou 4:3 po predĺžení. Prešovčania zdolali "rysy" prvýkrát v tomto ročníku po sérii štyroch prehier. Spišiaci dokázali v zápase trikrát zmazať gólový náskok Prešova. V závere tretej tretiny dokonca dvojgólový zásluhou La Porteho. V predĺžení však rozhodol o triumfe Prešova Gerlach.

HC MV TRANSPORT Prešov - HK GROTTO Spišská Nová Ves 4:3 pp (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)
Góly: 4. Ščurko (Klíma, Tkáč), 29. Avcin (Chlystov, Salituro), 49. K. Jendroľ (Žilka), 65. Gerlach (Turan) - 22. Ordzovenský (Myklucha), 57. La Porte (Vandas), 60. La Porte. Rozhodovali: Rojík, J. Konc ml. - Haringa, Durmis, vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 821 divákov

Viac o téme: HC Košice HKM Zvolen MHk 32 Liptovský Mikuláš HK Dukla Ingema Michalovce