V slalome žien triumfovala na univerziáde Marcoraová, Jakubcová v tretej desiatke

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA/AP/Giovanni Auletta

LAKE PLACID - Slovenská lyžiarka Zuzana Jakubcová obsadila na Svetovej zimnej univerziáde v Lake Placid 21. priečku v slalome žien.

Z triumfu sa radovala Talianka Carlotta Marcoraová, na ktorú stratila druhá Švajčiarka Valentina Macheretová 1,14 sekundy. Bronz získala Švédka Sara Rasková (+1,26). Na štarte sa predstavili aj ďalšie Slovenky Petra Hromcová a Soňa Moravčíková, ktoré preteky nedokončili.

V štafete žien triumfovali Fínky, Slovenky 13.

Družstvo slovenských bežkýň na lyžiach v zložení Mária Danielová, Kristína Sivoková, Marianna Klementová obsadilo na Svetovej zimnej univerziáde v Lake Placid trinástu priečku v štafete žien na 3x5 km. Na víťaznú trojicu z Fínska stratili Slovenky v cieli 7:45,5 min. Na druhej pozícii finišovali s mankom 0,7 sekundy Nórky a bronz získali Kazašky (+12,4 s).

Viac o téme: Zuzana Jakubcová Carlotta Marcoraová