VIDEO Mohlo by Slovensko organizovať aj seniorské EURO? Kováčik uviedol veci na pravú mieru

Tehelné poleTehelné pole Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

BRATISLAVA - Slovensko čaká v roku 2025 obrovský projekt organizovania futbalových ME do 21 rokov. Ak by sme zvládli takéto náročné podujatie, vieme sa ako organizátor uchádzať aj o väčšiu akciu?

Odpoveď je nie. Na organizovanie seniorských šampionátov nemáme ani zďaleka takú infraštruktúru, aká je potrebná. Náš najväčší stánok Tehelné pole v Bratislave pojme v úvodzovkách "len" 22-tisíc divákov.

"ME do 21 rokov je strop. Organizovať veľké EURO nemáme možnosť, ani keby sme sa spojili s ďalšími krajinami. Nemáme totiž štadión, ktorý prevyšuje kapacitu 30-tisíc, čo je podmienka," povedal na tlačovej konferencii prezident SFZ Ján Kováčik.

Potvrdil tak smutné, ale pravdivé správy. Počas doterajších rokov šéfovania slovenskému futbalu Ján Kováčik s kolegami systematicky pracoval na rozvoji infraštruktúry štadiónov, avšak tieto ihriská stačia len na mládežnícky turnaj. 

Slovensko sa tak v najbližších rokoch, možno aj desaťročiach, určite nedočká veľkého európskeho futbalového sviatku na seniorskej úrovni. To najväčšie, čo našich fanúšikov čaká, je spomínané EURO do 21 rokov, ktoré bude Slovensko hostiť v roku 2025.

Viac o téme: Ján Kováčik SFZ EURO
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: TASR/Jakub Popelka
  • Zdroj: TASR, Športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy