Niektorí ľudia si myslia, že môžu všetko: Dúbravkov spoluhráč mohol spôsobiť katastrofu

Joelinton a Marc Albrighton v súboji o loptuJoelinton a Marc Albrighton v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP/Owen Humphreys/PA via AP

NEWCASTLE - Brazílsky futbalista Joelinton dostal zákaz šoférovania a pokutu 29.000 libier (v prepočte 33.000 eur) po tom, ako si sadol za volant pod vplyvom alkoholu.

Dvadsaťšesťročný stredopoliar Newcastlu United podstúpil dychovú skúšku, keď ho 12. januára v skorých ranných hodinách zastavili policajti.

Okresný sudca Paul Currer zakázal Joelintonovi šoférovať na jeden rok, ale ak hráč absolvuje rehabilitačný kurz, trest môže byť skrátený na deväť mesiacov. Sudca vypočítal pokutu na základe dokumentov, ktoré ukazujú Brazílčanov týždenný plat 53.300 dolárov.

Currer vzal tiež do úvahy Joelintonovo skoré priznanie viny a spoluprácu s policajtmi počas zatknutia. "Vystavili ste sa skutočnému nebezpečenstvu a mohlo to mať katastrofálne následky pre životy iných. Úprimne dúfam, že ste sa z tejto chyby poučili a už vás na tomto súde neuvidíme," citovala sudcu agentúra AP.

Viac o téme: Newcastle United Joelinton
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy