Vlhová verzus Shiffrinová: Slovenská hviezda v Česku vyštartuje hneď za americkou rekordérkou!

Na snímke vpravo americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová oslavuje víťazstvo, vľavo štvrtá v cieli Slovenka Petra Vlhová v obrovskom slalome žien Svetového pohára v alpskom lyžovaní v slovinskej Kranjskej Gore Na snímke vpravo americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová oslavuje víťazstvo, vľavo štvrtá v cieli Slovenka Petra Vlhová v obrovskom slalome žien Svetového pohára v alpskom lyžovaní v slovinskej Kranjskej Gore Zdroj: TASR/Martin Baumann

ŠPINDLEROV MLYN - Sezóna Svetového pohára v alpskom lyžovaní pokračuje už tento víkend u našich susedov, keď v českom Špindlerovom Mlyne bude v úvodnom slalome ostro sledovaný súboj našej hviezdy Petry Vlhovej s americkou líderkou a rekordérkou Mikaelou Shiffrinovou.

Slalom v Špindlerovom Mlyne otvorí ako prvá švédska víťazka slalomu v americkom Killingtone Anna Swennová-Larssonová a hneď za ňou na trať vyrazí americká rekordérka Mikaela Shiffrinová. Diváci si prídu na svoje, pretože hneď po Američanke sa na trať vydá slovenská hviezda Petra Vlhová, ktorá očakáva v susednom Česku silnú divácku podporu v hľadisku. 

Štvrtá sa na trať dostane nemecká pretekárka Lena Dürrová, číslo 5 bude mať švajčiarska víťazka dvoch tohtosezónnych slalomov v americkom Killingtone a talianskom Sestriere Wendy Holdenerová. So šestkou na hrudi vyštartuje Rakúšanka Katharina Liensbergerová a elitnú sedmičku uzatvorí slovinská pretekárka Ana Buciková. 

Češka so slovenskými koreňmi Martina Dubovská, ktorú určite tiež príde povzbudiť množstvo fanúšikov, vypadla z elitnej „pätnástky” a do sobotňajšieho slalomu tak vyštartuje so štartovým číslom 16.

Prvé kolo sobotného slalomu v Špindlerovom Mlyne odštartuje od 9:30, druhé je na programe zhruba od 12:30. 

Štartové čísla v 1. kole sobotného slalomu v Špindlerovom Mlyne:

Poradie Meno
1. Anna Swennová-Larssonová (Švédsko)
2. Mikaela Shiffrinová (USA)
3. Petra VLHOVÁ (Slovensko)
4. Lena Dürrová (Nemecko)
5. Wendy Holdenerová (Švajčiarsko)
6. Katharina Liensbergerová (Rakúsko)
7. Ana Buciková (Slovinsko)
Viac o téme: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová Špindlerov Mlyn
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy