VIDEO Djokovič sa neubránil slzám: Táto trofej je pre mňa najcennejšia v kariére a patrí aj vám

Novak Djokovič s trofejou Norman Brookes Challenge Cup pre víťaza Australian OpenNovak Djokovič s trofejou Norman Brookes Challenge Cup pre víťaza Australian Open Zdroj: SITA/AP/Dita Alangkara

MELBOURNE - Srbský tenista Novak Djokovič sa stal desiatykrát víťazom dvojhry na Australian Open a v pondelok bude opäť svetovou jednotkou. V Melbourne získal 22. grandslamový titul a vyrovnal rekord Španiela Rafaela Nadala.

Vo finále zdolal v pozícii turnajovej štvorky nasadenú trojku Gréka Stefanosa Tsitsipasa 6:3, 7:6 (4), 7:6 (5).

Djokoviča po využitom mečbale premohli emócie a neubránil sa slzám. "Ďakujem celému môjmu tímu a rodine. Nemáte to so mnou ľahké, často vidíte aj odvrátenu časť mojej povahy. Dúfam, že mi odpustite moje muchy. Táto trofej je aj vaša.

Bola to jedna z najväčších výziev po tom všetkom, čo som zažil vlani. Táto trofej je pre mňa najcennejšia v kariére, viedla k nej najťažšia cesta. Chcem sa poďakovať všetkým ľudom, ktorí ma v Austrálii vrelo privítali, mohol som sa tu opäť cítiť ako doma.

Ďakujem aj Rodovi Laverovi, že sa prišiel pozrieť na finále," uviedol Djokovič v slávnostnom príhovore.

Nikoho nenechajte, aby vám zobral tieto sny

Srb zablahoželal Tsitsipasovi k úspešnému turnaju. "Sme veľkí súperi, ale rešpektujeme sa. Bola to skvelá finálová bitka, určite to nebolo tvoje posledné grandslamové finále. Srbsko a Grécko nemajú príliš veľkú tenisovú históriu.

Tento zápas bol inšpiráciou pre všetkých tenisových fanúšikov v oboch krajinách, ktorí snívajú o tom, že si raz zahrajú v aréne Roda Lavera. Je to možné, že sa vám to podarí. Na svojej ceste budete mať veľa prekážok, no čím viac ich zdoláte, tým budete lepšími ľudmi.

Nikoho nenechajte, aby vám zobral tieto sny. Ak nájdete čo len jedného človeka, ktorý vám bude veriť, tak sa ho držte."

Si jeden z najlepších tenistov v histórii

Tsitsipas vystrúhal Djokovičovi poklonu. "To, čo si predviedol, hovorí samo za seba. Gratulujem ti k titulu i celému tvojmu tímu. Máš za sebou skvelú cestu. Chcem ti poďakovať za to, čo si urobil pre náš šport. Odohrali sme veľa vyrovnaných, ťažkých zápasov a drvivú väčšinu si vyhral ty.

Si jeden z najlepších tenistov v histórii, posunul si hranice nášho športu a zvýšil konkurenciu. Nie je jednoduché prehrať aj druhé grandslamové finále, no som odohodlaný ešte viac na sebe pracovať, Ďakujem celému môjmu tímu aj fanúšikom, ktorí mi vždy žičili. Každý návrat do Austrálie mi prináša množstvo krásnych spomienok."

Viac o téme: Novak Djokovič Stefanos Tsitsipas
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/#AusOpen
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy