Smutná správa, ktorá nepoteší fanúšikov atletiky: Toto bude môj posledný rok!

Brit Mo Farah obhájil v Moskve titul majstra sveta v behu na 5000 mBrit Mo Farah obhájil v Moskve titul majstra sveta v behu na 5000 m Zdroj: SITA

LONDÝN - Britský bežec Mo Farah pripustil, že jeho kariéra sa blíži ku koncu. Podľa štvornásobného olympijského víťaza bude rok 2023 jeho posledný v kariére. Informovala o tom agentúra DPA.

Farah sa pripravuje na tohtoročný londýnsky maratón (23. apríla), ktorý vynechal v minulom roku pre zranenie bedrového kĺbu.

"Bola to úžasná kariéra a účasť na londýnskom maratóne je pre mňa veľmi dôležitá. Mrzí ma, že som nemohol pretekať minulý rok a plánujem tomu dať ešte jednu šancu.

Chcem sa len dostať na štart a uvidíme, čo zvládnem. Všetko závisí od toho ako sa budem cítiť," povedal Farah, ktorý naposledy bežal v Londýne v roku 2019 a skončil piaty.

"Vždy som povedal, že by bolo pekné tieto preteky raz vyhrať, ale je to náročné. Som hrdý na to, čo som dosiahol. Chcem si dopriať ešte jednu šancu a zistiť, na čo mám. Ale nemusím nič dokazovať," vyhlásil rodák zo Somálska.

Účasť na OH v Paríži? 

Tridsaťdeväťročný Brit sa na OH 2024 vo Francúzsku nechystá, ale ešte nie je stopercentne rozhodnutý: "Nemyslím na to v tomto momente, ale keby ma nominovali, určite by som to nikdy neodmietol. Hovorím však, že to beriem postupne a teraz sa pripravujem na londýnsky maratón."

Farah zamieri do Etiópie, kde má v pláne tri mesiace tréningu.

Viac o téme: Mo Farah
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Instagram/gomofarah
  • Zdroj: TASR, ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy