Hromada a Schranz majú nového slovenského spoluhráča: Slavia ho hneď poslala na hosťovanie

Slovenský futbalista Michal Tomič Slovenský futbalista Michal Tomič Zdroj: SITA/AP/Daniel Cole

PRAHA - Slovenský futbalista Michal Tomič prestúpil zo Slovácka do Slavie Praha. V piatok absolvoval 23-ročný obranca v novom klube zdravotnú prehliadku a vzápätí podpísal zmluvu do leta 2026. "Zošívaní" ho následne poslali na polročné hosťovanie do Mladej Boleslavi, informoval portál iDnes.cz.

Členovi širšieho kádra slovenskej reprezentácie sa v klube z Uherského Hradišťa končila v lete zmluva. Slavia mala podľa českých médií zaplatiť za jeho prestup približne 200.000 eur. V pražskom klube momentálne pôsobia aj jeho krajania Jakub Hromada a Ivan Schranz.

"Naskytla sa príležitosť získať zaujímavého perspektívneho hráča pred koncom zmluvy. Dúfame, že nadviaže na vydarenú jeseň v Slovácku, kde podával výborné výkony na domácej scéne i v Európskej konferenčnej lige. A od leta si vybojuje miesto v kádri Slavie," uviedol pre iDnes.cz na adresu Tomiča športový riaditeľ vršovického klubu Jiří Bílek.

Členovi širšieho kádra slovenskej reprezentácie sa v klube z Uherského Hradišťa končí v lete zmluva. Slavia by za jeho prestup mala zaplatiť približne 200.000 eur. V pražskom klube momentálne pôsobia aj jeho krajania Jakub Hromada a Ivan Schranz.

Tomič do Slovácka prišiel v roku 2020 zo Žiliny, predtým pôsobil v mládežníckych kategóriách aj v Sampdorii Janov. Vlani sa objavil v nominácii slovenskej reprezentácie na prípravné zápasy v Čiernej Hore a proti Čile, no Slovácko ho na stretnutia neuvoľnilo.

Viac o téme: SK Slavia Praha Michal Tomič
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy