Toto slovenský hokejista prehnal: Za škaredý faul si nezahrá dva zápasy

Slovenský útočník Matej Paulovič v službách Dynama PardubiceSlovenský útočník Matej Paulovič v službách Dynama Pardubice Zdroj: Profimedia

PARDUBICE - Slovenský hokejista Matej Paulovič z českého tímu HC Dynamo Pardubice dostal za faul na útočníka pražskej Sparty Vladimíra Sobotku trest na dva zápasy. Informoval o tom portál hokej.cz.

Dvadsaťosemročného útočníka v nedeľnom zápase 45. kola českej extraligy rozhodcovia nevylúčili, no predseda disciplinárnej komisie Viktor Ujčík ho na základe videozáznamu dodatočne potrestal.

"Matej zaútočil na súpera pravou rukou a súčasne podrazil súpera zozadu nohou, čím spôsobil jeho nekontrolovateľný pád. Bol to zákrok, pri ktorom má súper len minimálnu možnosť brániť sa spôsobom, ktorý pravidlá povoľujú," uviedla Asociácia profesionálnych klubov ľadového hokeja vo vyhlásení.

Paulovič odohral v tejto sezóne 42 zápasov, zaznamenal 19 bodov (8+11) a so svojím doterajším zamestnávateľom z Pardubíc sa dohodol na pokračovaní spolupráce aj v budúcom ročníku.

Slovák nepomôže vedúcemu tímu českej extraligy na ľade Českých Budějovíc (15. februára) ani doma proti Vítkoviciam (17. februára).

Viac o téme: Sparta Praha Vladimír Sobotka Matej Paulovič HC Dynamo Pardubice
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy