Mestské derby v réžii favorita: Liverpool nedopustil prekvapenie a zaknihoval cenný triumf

Cody Gakpo oslavuje gól so spoluhráčmiCody Gakpo oslavuje gól so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Jon Super

LIVERPOOL - Futbalisti FC Liverpool zvíťazili v 23. kole anglickej Premier League nad mestským rivalom FC Everton 2:0. Domáci sa v Merseyside derby ujali vedenia v 37. minúte zásluhou Mohameda Salaha, ktorý zužitkoval prihrávku Darwina Nuneza.

Na začiatku druhého polčasu po ďalšom rýchlom protiútoku zvýšil náskok Liverpoolu holandský reprezentant Cody Gakpo - zimná posila z PSV Eindhoven. "The Reds" sú v tabuľke na 9. mieste s 19-bodovou stratou na vedúci Arsenal Londýn, Everton figuruje na zostupovej 18. priečke.