Spravodlivosť nadovšetko, nik nemôže byť poškodený: Kluby budú musieť vysvetľovať hrubé chyby

Neuznaný gól Pervisa EstupiňanaNeuznaný gól Pervisa Estupiňana Zdroj: SITA/AP/PA/Yui Mok

LONDÝN - Šéf anglických rozhodcov Howard Webb zvolal na utorok stretnutie predstaviteľov futbalovej Premier League (PL) po dvoch víkendových chybách pre ofsajd.

Orgán zodpovedný za rozhodovanie v PL (PGMOL) vydal vyhlásenie, v ktorom potvrdil, že Webb kontaktoval Arsenal a Brighton, aby uznal a vysvetlil chyby, ktoré sa stali v ich sobotňajších zápasoch.

V zápase Arsenalu s Brentfordom videoasistent rozhodcu (VAR) Lee Mason zle vyhodnotil ofsajd pred akciou na vyrovnávajúci gól Ivana Toneyho z tímu hostí. Brightonu zasa neuznali presný zásah Pervisa Estupinana v 32. minúte stretnutia na ihrisku Crystal Palace, rovnako pre postavenie mimo hry. V tomto zápase mal VAR na starosť Johny Brooks a ako ukázali zábery, gól mal platiť.

Webb podľa informácií tlačovej agentúry DPA zvolal stretnutie všetkých predstaviteľov najvyššej súťaže v reakcii na víkendové incidenty. Orgán PGMOL sa nevyjadril k tomu, či sa Mason zapojí do ďalších zápasov. Arbiter urobil chybu aj na začiatku tejto sezóny (3. septembra), keď neuznali gól Newcastlu United v domácom stretnutí proti Crystal Palace.

Brooksovi však zrušili nominácie na pondelkový zápas Liverpoolu proti Evertonu a stredajší duel Arsenalu s Manchestrom City. Nahradili ho Andre Marriner a David Coote.

Viac o téme: Howard Webb Brentford FC Brighton Hove Albion Pervis Estupinan Ivan Toney
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy