VIDEO Jeden prekonal rekord Hossu, druhý napodobnil Gáboríka: Títo mladíci boli hrdinami noci

Tim StützleTim Stützle Zdroj: SITA/AP/Adrian Wyld/The Canadian Press

OTTAWA - Nemecký hokejista Tim Stützle bol hlavnou postavou nočného zápasu NHL Ottawa - Calgary (4:3 pp).

V riadnom hracom čase prihral spoluhráčom na tri góly a v druhej minúte predĺženia rozhodol svojím presným zásahom o triumfe Senators.

Dvadsaťjedenročný útočník zažil štvrtý štvorbodový zápas v profiligovej kariére, čím vytvoril nový klubový rekord medzi hráčmi vo veku 21 rokov a mladšími. Prekonal zápisy Alexeja Jašina, Martina Havláta a Slováka Mariána Hossu, ktorí v tomto veku mali na konte tri štvorbodové výkony v drese "senátorov".

Iba sedem aktívnych profiligových hráčov vo veku 21 rokov a menej dosiahlo viac štvorbodových duelov ako Stützle - Sidney Crosby (14), Matthew Tkachuk (6), Connor McDavid (6), Nicklas Bäckström (6), Sebastian Aho (5), Mikko Rantanen (5) a John Tavares (5).

Hokejisti Ottawy Senators oslavujú Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Adrian Wyld/The Canadian Press

Skóre stretnutia otvoril v 7. minúte 23-ročný Brady Tkachuk, pre ktorého to bol 111. gól v profiligovej kariére. Kapitán Senators je vo veku 23 rokov a menej druhý najlepší strelec klubovej histórie po Mariánovi Hossovi (135).

Kaprizov napodobnil Gáboríka

Kirill Kaprizov strelil v riadnom hracom čase jediný gól Minnesoty, ktorá podľahla doma Floride 1:2 po samostatných nájazdoch. Bol to pre neho jubilejný 30. gól v sezóne. Ruský krídelník je prvý hráč Wild s dvomi 30-gólovými sezónami za sebou za uplynulých 15 rokov.

Pred ním to v klubovej histórii dokázali len Slovák Marián Gáborík (2001-2003 a 2005-2008) a Brian Rolston (2005-2008). Kaprizov má momentálne na konte 63 bodov (30+33) v 53 dueloch základnej časti.

Viac o téme: Ottawa Senators Minnesota Wild Kirill Kaprizov Tim Stützle