VIDEO Dnešok mi nevyšiel! Sklamaná Petra Vlhová hodnotí obrovský slalom

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová v cieli počas 2. kola obrovského slalomu na MS v alpskom lyžovaní vo francúzskom stredisku Courchevel-MéribelSlovenská lyžiarka Petra Vlhová v cieli počas 2. kola obrovského slalomu na MS v alpskom lyžovaní vo francúzskom stredisku Courchevel-Méribel Zdroj: TASR/Martin Baumann

COURCHEVEL/MÉRIBEL - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v obrovskom slalome na MS vo Francúzsku 7. miesto.

V stredisku Courchevel/Meribel triumfovala Američanka Mikaela Shiffrinová o 12 stotín pred Federicou Brignoneovou z Talianska. Bronzovú medailu si vybojovala Nórka Ragnhild Mowinckelová (+0,22).

Vlhová bola po prvom kole deviata, na jeho víťazku a svoju veľkú rivalku stratila sekundu. V druhom kole neurobila výrazné chyby, ale nemala potrebnú rýchlosť a napokon zajazdila desiaty najlepší čas. Od medaily ju delilo 71 stotín.

Vlhová neskrývala sklamanie zo svojho výkonu

"Dnešok mi nevyšiel, to je všetko, čo k tomu môžem povedať. Druhé kolo bolo z mojej strany lepšie ako prvé, ale robila som chyby a stratila som čas. A potom je to ťažké doháňať. Taký je šport," povedala slovenská reprezentantka pre TV JOJ Šport.

Okrem Vlhovej sa v obrovskom slalome predstavili predstavili ďalšie dve Slovenky. Rebeka Jančová vo svojej premiére na MS obsadila 32. miesto so stratou 6,76 sekundy na víťazku, Petra Hromcová skončila na 38. priečke (+12,99).

"Ťažko povedať, či som spokojná. Viem, že som robila chyby a viem, že tam boli aj dobré úseky," zhodnotila Jančová pre TASR svoju jazdu v 2. kole. Zároveň priznala, že v obrovskom slalome nebola v ideálnej forme.

"Už pri odpichu som cítila chrbát, ktorý ma začal trápiť. Snažila som sa teda ísť precízne a držať sa nad bránou, aby som to nemusela vyťahovať spod nej," dodala 19-ročná lyžiarka.

Viac o téme: Petra Vlhová Méribel MS v lyžovaní Courchevel