VIDEO Návrat na futbalové trávniky? Kdeže! Zidane sa teraz motá v iných kruhoch

Futbalový tréner Zinedine Zidane sa stal novým ambasádorom tímu AlpineFutbalový tréner Zinedine Zidane sa stal novým ambasádorom tímu Alpine Zdroj: Profimedia

PARÍŽ - Bývalý francúzsky futbalista a neskôr tréner Zinedine Zidane je nový ambasádor tímu Alpine zo seriálu formuly 1.

Spolu s ním do francúzskej stajne prišla aj dvojnásobná olympijská víťazka v boxe Britka Nicola Adamsová, ktorá zaujme pozíciu poradkyne. Spoločnosť Alpine to oznámila v Londýne počas predstavenia monopostov pre nový ročník.

Projekt Zidana veľmi zaujal

Príchod Zidana a Adamsovej do Alpine je označovaný za súčasť kultúrnej zmeny v automobilke. Prostredníctvom programu Rac(H)er sa snaží podporovať rovnosť príležitostí pre mužov a ženy v pretekaní.

"Som veľmi šťastný, že môžem byť súčasťou tímu Alpine. Mal som možnosť stretnúť sa s generálnym riaditeľom spoločnosti Laurentom Rossim a celým tímom. Odovzdali sme si názory a zaujal ma projekt, ktorý má dať príležitosť mladým ľuďom," uviedol Zidane, ktorý v roku 2021 skončil na lavičke futbalistov Realu Madrid.

Päťdesiatročný Francúz navštívil garáž tímu Alpine počas minuloročnej VC Monaka.

Post poradkyne stajne obsadila držiteľka dvoch zlatých olympijských medailí v boxe Nicola Adamsová, ktorá triumfovala v mušej váhe v Londýne 2012 a aj o štyri roky neskôr v Riu de Janeiro. Štyridsaťročná Britka bude pomáhať pripravovať jazdcov akadémie.

Prednášať bude v Enstone, kde sídli francúzsky tím. Cieľom jej prednášok má byť zvýšenie povedomia o rozmanitosti: "V mojej kariére zohrali zásadnú rolu moji mentori. Nemôžem sa dočkať momentu, keď budem môcť odovzdávať skúsenosti, trénovať pretekárov a dávať im rady, ako aj pomôcť zmierniť rodovú nerovnosť športe.

Viem, aké je to zažívať predsudky, keďže som v športe, v ktorom dominujú muži, zažila všetky možné pripomienky."

Viac o téme: Formula 1 F1 Zinedine Zidane Alpine
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Twitter/Sky Sports F1
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy