Dúbravka musel po obrovskom skrate nahradiť jednotku Newcastlu: Straky nestačili na Liverpool

Martin DúbravkaMartin Dúbravka Zdroj: Profimedia

NEWCASTLE - Futbalisti Liverpoolu triumfovali v zápase 24. kola Premier League na ihrisku Newcastle United 2:0. Hostia zvíťazili v druhom stretnutí v lige za sebou a posunuli sa na 8. miesto v tabuľke.

Domáci hrali od 22. minúty v desiatich, brankár Nick Pope dostal červenú kartu a v bráne ho nahradil Slovák Martin Dúbravka.

"The Reds" otvoril skóre už v 10. minúte. Trent Alexander-Arnold poslal dlhý pas na Darwina Nuneza, ktorý si spracoval loptu a prekonal Popea v bránke domácich. Hostia o sedem minút viedli už 2:0, Mohamed Salah poslal center na Codyho Gakpa, ktorý zaznamenal svoj druhý gól v sezóne.

Futbalisti Liverpoolu oslavujú gól Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Owen Humphreys/PA

V 22. minúte urobil veľkú chybu domáci brankár Pope, ktorý vybehol mimo šestnástky, dotkol sa lopty rukou a dostal červenú kartu. Tréner Eddie Howe musel striedať, namiesto stredopoliara Elliota Andersona nastúpil Dúbravka. Slovák aj napriek prevahe Liverpoolu a ich viacerým šanciam v stretnutí neinkasoval. Newcastle zaznamenal prvú domácu prehru v sezóne.

Pope nebude môcť pre trest za červenú kartu nastúpiť vo finále anglického Ligového pohára proti Manchestru United (26. februára). Do bránky sa nemôže postaviť ani Dúbravka, ktorý už v tejto súťaži dvakrát nastúpil v tejto súťaži práve v drese United. Šancu tak zrejme dostane Loris Karius.

Viac o téme: Martin Dúbravka Newcastle United FC