VIDEO Iba tretí v histórii NHL: Brankár Anaheimu sa postaral o unikátny rekord

Brankár Anaheimu John Gibson zasahuje pri šanci hráčov FlordyBrankár Anaheimu John Gibson zasahuje pri šanci hráčov Flordy Zdroj: SITA/AP/Marta Lavandier

ANAHEIM - Hokejový brankár John Gibson je tretí v histórii NHL, ktorý prekročil hranicu 50 zákrokov vo viacerých zápasoch v jednom mesiaci. Hráč Anaheimu vykryl na ľade Floridy 51 streleckých pokusov, no jeho tím prehral 3:4 po predĺžení.

Len pred desiatimi dňami stanovil Gibson nový brankársky rekord Ducks s 53 zákrokmi. Aj v tomto zápase však jeho tím prehral - Pittsburghu podľahol 3:6. "Gibby bol naozaj dobrý, podržal nás, keď bolo treba. Neustále to skúšali a odviedol skvelú prácu," uviedol tréner hostí Dallas Eakins ohľadom 29-ročného hráča pre oficiálnu webstránku NHL.

Dvoma asistenciami sa blysol aj obranca hostí John Klingberg, ktorý tak bodoval v štvrtom dueli za sebou.

Kvality brankára hostí nepriamo uznal aj jeho náprotivok Paul Maurice. "Prehrávali sme o gól. Sedem minút pred koncom sme však zistili, že môžeme mať ešte minimálne štyri šance skórovať. Ak existuje hokejová karma, boli sme odhodlaní dať aspoň jeden gól. Zápas bol dosť jednostranná, len sme nedokázali prekonať ich brankára," povedal Maurice, ktorého tím prestrieľal súpera v pomere 55:32.

Gibson si svojim výkonom vyslúžil miesto v spoločnosti Ala Rollinsa (Chicago Black Hawks) a Gumpa Worsleya (New York Rangers). Rollins mal na konte dva duely s vyše 50 zákrokmi v októbri 1955, Worsley tri v januári 1963.

Na programe aj bratia Staalovci

O ďalší historický zápis sa v drese domácich postarali Eric a Marc Staalovci. Stali sa šiestou bratskou dvojicou v priebehu uplynulej dekády, ktorá vsietila gól v tom istom zápase za ten istý tím.

Starší z nich venoval svoj presný zásah svojim deťom, ktoré mali pre štátny sviatok prázdniny. "Deti mali dnes svoj deň, takže som musel byť pripravený. Chcel som im ukázať, že vo mne ešte niečo je," povedal starší Eric, ktorý znížil v 23. minúte na 1:2.

Viac o téme: John Gibson Anaheim Ducks