Pred odvetou je všetko otvorené: Manchester City si z Lipska odnáša remízu

Španielsky stredopoliar Rodrigo a rakúsky stredopoliar Lipska Xaver SchlagerŠpanielsky stredopoliar Rodrigo a rakúsky stredopoliar Lipska Xaver Schlager Zdroj: TASR/AP/Andreas Gora

LIPSKO - Futbalisti Lipska remizovali v úvodnom osemfinálovom stretnutí Ligy majstrov s Manchestrom City 1:1. Odveta je na programe v utorok 14. marca.

Hráči Manchestru City v úvodnom dejstve kontrolovali vývoj zápasu a z prvej vážnejšej šance udreli. Jack Grealish využil chybnú rozohrávku domácich a našiel v šestnástke Ryana Mahreza, ktorý v 27. minúte strelou k vzdialenejšej žrdi prekonal Janisa Blaswicha.

Aktívny Grealish robil obrane Lipska problémy, po jeho ďalšej akcii sa ocitol v dobrej pozícii Erling Haaland, no Blaswich si s jeho pokusom poradil.

Rijád Mahrez oslavuje gól Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR/AP/Andreas Gora

Na začiatku druhého polčasu mohol vyrovnať striedajúci Benjamin Henrichs, no zoči-voči Edersonovi neuspel. V 70. minúte sa však Lipsko dočkalo vyrovnania, keď Ederson podbehol rohový kop a chorvátsky stopér Joško Gvardiol poslal loptu do opustenej bránky.

1. zápas osemfinále Ligy majstrov:

RB Lipsko - Manchester City 1:1 (0:1)
Góly: 70. Gvardiol - 27. Mahrez. Rozhodoval: Gözübüyüks (Hol.), ŽK: Henrichs (Lipsko)

Lipsko: Blaswich - Klostermann (45. Henrichs), Orban, Gvardiol, Halstenberg (89. Raum) - Laimer, Schlager (82. Haidara) - Szoboszlai, Forsberg (66. Nkunku), Werner - Andre Silva (82. Poulsen)

Manchester City: Ederson - Walker, Akanji, Dias, Ake - Rodri, Gündogan - Mahrez, Bernardo Silva, Grealish - Haaland

Viac o téme: Manchester City RB Lipsko