Švédky na MS v Planici získali zlato v tímšprinte, slovenské reprezentantky Klimentové 15.

Švédske bežkyne na lyžiach Emma Ribomová s Jonnou Sundlingovou oslavujú po tom, ako získali zlaté medaily v tímšprinte na MS v severských lyžiarskych disciplínach v PlaniciŠvédske bežkyne na lyžiach Emma Ribomová s Jonnou Sundlingovou oslavujú po tom, ako získali zlaté medaily v tímšprinte na MS v severských lyžiarskych disciplínach v Planici Zdroj: TASR/AP/Matthias Schrader

PLANICA - Švédske bežkyne na lyžiach Emma Ribomová s Jonnou Sundlingovou získali na MS v Planici zlaté medaily v tímšprinte. Vo finále triumfovali s náskokom 2,42 s pred Nórkami, bronz vybojovali Američanky (+5,33)- Slovenské reprezentantky sestry Barbora a Marianna Klementové obsadili 15. miesto so stratou 3:11,67 na víťazky.

Sundlingová v poslednom 1,4 km dlhom okruhu pri záverečnom stúpaní nasadila k trháku, odpútala sa od Nórky Tiril Wengovej a získala v Planici druhé zlato. Premožiteľku nenašla ani v individuálnom šprinte. Nadviazala tak na triumf z tímšprintu z MS 2021 v Oberstdorfe, kde štartovala spoločne s Majou Dahlqvistovou.

"Preteky boli od začiatku veľmi rýchle. V záverečnom stúpaní som si verila a podarilo sa mi vybudovať rozhodujúci náskok. Z obhajoby zlata mám veľkú radosť," uviedla Sundlingová v cieľových priestoroch pre stanicu Eurosport. Pre Švédky je to už štvrtý titul v tímšprinte na svetových šampionátoch.

Víťazné švédske bežkyne na Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR/AP/Matthias Schrader

MS v severských lyžiarskych disciplínach v Planici - beh na lyžiach:

finále tímšprintu žien: 1. Švédsko (Emma Ribomová, Jonna Sundlingová) 19:40,73 min., 2. Nórsko (Anne Kjersti Kalvová, Tiril Wengová) +2,42 s, 3. USA (Jessie Digginsová, Julia Kernová) +5,33, 4. Nemecko +22,89, 5. Švajčiarsko +36,71, 6. Fínsko +37,93, 7. Česko +58,99, 8. Slovinsko +1:01,43 min., 9. Poľsko +1:13,58, 10. Taliansko +1:15,93, ..., 15. SLOVENSKO (Barbora Klementová, Marianna Klementová) +3:11,67

Viac o téme: Švédsko Barbora Klementová Jonna Sundlingová Marianna Klementová Emma Ribomová