Kläbo obhájil titul a na MS v Planici vybojoval druhé zlato: Ušetril som si sily na finiš

Johannes Hoesflot Kläbo Johannes Hoesflot Kläbo Zdroj: TASR/DPA/Karl-Josef Hildenbrand

PLANICA - Nórski bežci na lyžiach Paal Golberg a Johannes Hösflot Kläbo získali na MS v Planici zlaté medaily v tímšprinte. Vo finále triumfovali s náskokom 2,48 s pred Talianmi, bronz vybojovali Francúzi. Slovensko v súťaži nemalo svoje zastúpenie.

Kläbo získal v Planici svoje druhé zlato, vo štvrtok nenašiel premožiteľa v individuálnom šprinte. Pred dvoma rokmi na MS v Oberstdorfe sa tešil v tejto disciplíne z titulu spoločne s Erikom Valnesom. V nedeľňajších pretekoch v záverečnom okruhu odolal náporu Taliana Federica Pellegrina.

"Som šťastný, že som si ušetril sily na záverečný finiš. Na začiatku posledného okruhu som mal na čele náskok, no Federico sa na mňa dotiahol a nebolo ľahké odpútať sa opäť od neho. V tejto sezóne aj vo Svetovom pohári viackrát potvrdil, že v šprinte má výbornú formu," uviedol Kläbo v cieľových priestoroch.

MS v severských lyžiarskych disciplínach v Planici - beh na lyžiach:

finále mužského tímšprintu: 1. Nórsko (Paal Golberg, Johannes Hösflot Kläbo) 17:28,14 min., 2. Taliansko (Francesco de Fabiani, Federico Pellegrino) +2,48 s, 3. Francúzsko (Renard Jay, Richard Jouve) +16,48, 4. Kanada +22,95, 5. Švédsko +29,58, 6. Veľká Británia +32,52, 7. Nemecko +37,54, 8. Poľsko +39,79, 9. Česko +43,16, 10. USA +44,73

Viac o téme: Paal Golberg Hösflot Kläbo