Súboj o Pohár Dušana Pašeka pretrvá až do posledného dychu: Bude oslavovať Slovan alebo Košice?

Na snímke vľavo Marek Slovák (Košice), uprostred brankár Jared Coreau (Slovan)Na snímke vľavo Marek Slovák (Košice), uprostred brankár Jared Coreau (Slovan) Zdroj: TASR/František Iván

KOŠICE - Hokejisti HC Košice sú v závere základnej časti vo forme, ktorú pocítili aj hráči Spišskej Novej Vsi.

Ani im sa nepodarilo skórovať na ľade košickej Steel arény, na ktorom "oceliari" neinkasovali už v štyroch zápasoch po sebe. Napriek prehre 0:3 si odniesli definitívnu istotu historického úspechu, ktorým je postup do štvrťfinále play off Tipos extraligy.

Košičania zvíťazili v siedmom zápase po sebe a výborným finišom sa priblížili víťazstvu v základnej časti. O ňom sa rozhodne až v poslednom kole, keďže líder Slovan aj Košice majú zhodne po 93 bodov.

"Belasí" mohli triumf v dlhodobej časti spečatiť už v piatok, ale na ľade Liptovského Mikuláša prehrali 1:3. Liptáci tak udržali v hre o Pohár Dušana Pašeka Košičanov.

"Keď naši diváci začali v 2. tretine skandovať "Liptovský Mikuláš," tak som si myslel, že priebežne vedie. Sme radi, že sme Slovan bodovo dorovnali a posledný zápas rozhodne o všetkom," poznamenal útočník Košíc Marek Bartánus.

Na snímke fanúšikovia povzbudzujú Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/Roman Hanc

Spišiaci sa v prvej tretine dostali k viacerým presilovkám, k dispozícii mali aj početnú výhodu o dvoch hráčov, ale ani v nej neprekonali Jaroslava Janusa. "Bola to pre nás veľmi ťažká prvá tretina. Bolo veľmi dôležité, že sme ju zvládli. Súper mal neskôr problém nájsť silu do ďalšieho priebehu zápasu, keď nevyužil presilovku o dvoch hráčov," zhodnotil tréner HC Košice Dan Ceman.

Historický úspech Spišiakov

Podľa asistenta trénera Spišiakov Vladimíra Záborského rozhodla efektivita presiloviek. "V prvej tretine sme mali možnosť hrať päť na tri, ale nezužitkovali sme to. Neskôr sme mali aj ďalšie presilovky, no ani z nich sme nič nevyťažili. Súper, naopak, áno.

V záverečnej tretine sme ešte mali nejaké príležitosti, ale ani v nich sme neskórovali." Spišiaci sú pred posledným kolom základnej časti na 5. mieste a s určitosťou si zahrajú štvrťfinále play off.

Gólová radosť hráčov Spišskej Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/František Iván

Pred predposledným kolom ešte existovali výsledkové možnosti, ktoré by ich o pozíciu v prvej šestke mohli pripraviť, no napokon ju majú istú. Účasť v prvom kole play off je najväčší úspech v histórii klubu zo Spišskej Novej Vsi.

Náš prvý cieľ je splnený a teraz sa môžeme čo najlepšie pripraviť na play off," konštatoval brankár Filip Surák, ktorý v zápase na košickom ľade nahradil Marcela Melicherčíka.

Viac o téme: HC Košice HC Slovan Bratislava