Trpezlivosť ruže prináša: Fantastická novina pre baštu slovenského futbalu

Vizualizácia futbalového štadióna v PrešoveVizualizácia futbalového štadióna v Prešove Zdroj: SITA

PREŠOV - Mesto Prešov je bližšie k výstavbe Futbal Tatran Arény.

Fond na podporu športu počas zasadnutia správnej rady schválil zaradenie prešovského futbalového štadióna do športovej infraštruktúry národného významu. Informuje o tom mesto na svojom webe.

Ide o veľmi dôležitý krok

"Ide o veľmi dôležitý krok, ktorý nás posunul bližšie k výstavbe a plnému finančnému krytiu výstavby štadióna," uviedol prešovský primátor František Oľha. Ako uviedol koncom februára, zaradenie FTA do športovej infraštruktúry národného významu umožní získanie dotácie z FNPŠ.

Výstavba štadióna by mala byť financovaná zo štyroch zdrojov. Sumou 7,14 milióna eur prispeje mesto a Prešovský samosprávny kraj, čo už vo februári schválili mestskí i krajskí poslanci. Sumu 2,4 milióna eur má dať Slovenský futbalový zväz (SFZ) a zvyšok má ísť z FNPŠ.

Štadión má postaviť spoločnosť AVA-stav, ktorá uspela vo verejnom obstarávaní. Stavbu má realizovať v dvoch etapách za celkovú sumu 21,21 milióna eur bez DPH. Štadión s kapacitou takmer 6500 miest má spĺňať kritériá UEFA tretej kategórie. Má byť jedným z dejísk ME futbalistov do 21 rokov v roku 2025.
 

Viac o téme: 1. FC Tatran Prešov
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy