Smutný deň pre svetový biatlon: Koniec kariéry oznámila ďalšia legenda tohto športu!

Na snímke nemecká biatlonistka Denise Herrmannová-Wicková sa teší zo zisku zlatej medaily v šprinte žien na 7,5 km na majstrovstvách sveta v biatloneNa snímke nemecká biatlonistka Denise Herrmannová-Wicková sa teší zo zisku zlatej medaily v šprinte žien na 7,5 km na majstrovstvách sveta v biatlone Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

OSLO - V ten istý deň ako Marte Olsbuová Röiselandová oznámila na sociálnych sieťach odchod z vrcholového športu nemecká hviezda Denise Herrmannová-Wicková. Obe sa rozlúčia cez víkend počas finále Svetového pohára v Osle.

Bývalá bežkyňa na lyžiach je najúspešnejšou súčasnou nemeckou reprezentantkou. Z olympijských hier v Pekingu má zlato z vytrvalostných pretekov a bronz zo štafety, na majstrovstvách sveta vyhrala v roku 2019 stíhacie preteky a tento rok v Oberhofe šprint, k tomu bola druhá v stíhačke aj so štafetou. Strieborných medailí z MS má celkovo šesť a zbierku dopĺňa bronz z Östersundu 2019.

"Po 16 rokoch bežeckého lyžovania a siedmich rokoch biatlonu je na čase otvoriť novú kapitolu. Teším sa na dobrodružstvo, ktoré mi život pripraví," napísala na instagrame Herrmannová-wicková, pred zvyšnými tromi štartmi v kariére piata žena priebežného poradia SP a víťazka celkovo dvanástich individuálnych pretekov.

Viac o téme: Denise Herrmannová-Wicková Marte Olsbuová Röiselandová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Instagram/denise.herrmann
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy