VIDEO Gólový Meisterstück v Európskej lige: Brankár Arsenalu zahanbený trefou z polovice ihriska!

Pedro Goncalves sa raduje z gólového zásahuPedro Goncalves sa raduje z gólového zásahu Zdroj: SITA/AP/Ian Walton

LONDÝN - Sporting Lisabon postúpil do štvrťfinále Európskej ligy, keď v pútavej a dramatickej osemfinálovej odvete vyradil lídra anglickej Premier League Arsenal FC po rozstrele z 11 metrov.

Kanonieri išli do vedenia po góle Granita Xhaku v 19. minúte stretnutia. Za zmienku určite stojí paráda zo 62. minúty, keď hosťujúci záložník Pedro Goncalves vyrovnal strelou takmer z polovice ihriska. Portugalčan si všimol, že brankár Ramsdale je ďaleko od brány, čo dokonale využil.

Tento zásah môžeme s pokojným svedomím zaradiť medzi najkrajšie góly v aktuálnom ročníku Európskej ligy. V riadnom hracom čase i po predĺžení sa súboj skončil 1:1, v rozstrele Sporting uspel 5:4.

Viac o téme: Európska liga Sporting Lisabon Arsenal FC Pedro Goncalves
  • Zdroj: TASR, Športky