VIDEO Najskôr to na Slovane gól nebol, potom už áno: Netreba to ani komentovať

Víťazný gól Michaloviec v predĺženíVíťazný gól Michaloviec v predĺžení Zdroj: Reprofoto - YouTube/Tipos extraliga

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava mali na dosah triumf v druhom zápase štvrťfinále play off Tipos extraligy.

Po piatkovej výhre 5:2 viedli aj v sobotnom dueli 1:0 a pred koncom aj 2:1, no hostia z Michaloviec v power play vyrovnali. Domáci v predĺžení trafili trikrát žŕdku, na druhej strane namieril Peter Galamboš presne, no jeho zásah si museli arbitri pozrieť na videu dvakrát.

Rozhodol malý detail

Žŕdku v predĺžení trafil najskôr Jakub Minárik a po ňom aj Samuel Takáč. "Malý detail rozhodol zápas, ktorý sa lámal niekde inde. Dali sme tri žŕdky, ale rozhodol smoliarsky gól. Ale séria je na začiatku, ideme ďalej. Včera sme zápas dokázali zvládnuť, dnes nie. Myslím si, že ak prenesieme do Michaloviec výkon, ktorý sme hrali v prvom zápase a nejaké úseky z druhého, tak sa nebojím, že by sme to nezvládli," povedal Takáč.

Minárik sa presadil najskôr v 55. minúte, ale jeho zásah napokon nebol víťazný. V predĺžení potom mohol útočník Slovana rozhodnúť, ale v čistej šanci zlyhal. Na druhej strane gól Galamboša najskôr arbitri neuznali, ale po reklamáciách Michalovčanov si pozreli video ešte raz a verdikt opravili.

Najviac mrzia tri žŕdky

"Najskôr sa ukázalo, že nie je gól, potom že je, netreba to ani komentovať. My sme dali v predĺžení tri žŕdky, bohužiaľ nám to nepadlo. Ale vedeli sme, že to bude ťažké, musíme hrať ďalej. Musíme byť agresívnejší v ďalšom zápase. Najviac ma mrzia tri žŕdky," uviedol Minárik.

Strelec gólu Galamboš videl situáciu takto: "Neviem, čo sa tam posudzovalo, ja som vysokou hokejkou nehral. Bol som presvedčený, že to bude gól. Našťastie to arbitri na druhý raz potvrdili. My sa boríme s efektivitou celú sezónu, teraz nám padol takýto gól, je to super.

Po včerajšku sme si s chalanmi sadli a hovorili sme si, že musíme obmedziť prednosti Slovana a vyšlo to. Dôležité bude vyhrať tretí zápas."

Viac o téme: Samuel Takáč HC Slovan Bratislava Peter Galamboš HK Dukla Ingema Michalovce Jakub Minárik
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/Tipos extraliga
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy