Slovan delí už len jedna prehra od vypadnutia! Michalovce doma otočili štvrtý zápas série

Na snímke hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce sa tešia po strelení prvého góluNa snímke hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce sa tešia po strelení prvého gólu Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

MICHALOVCE - Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili vo štvrtom štvrťfinálovom zápase play off Tipos extraligy nad HC Slovan Bratislava 3:1.

V sérii hranej na štyri víťazné zápasy vedú už 3:1. O svojom postupe medzi štyri najlepšie tímy súťaže môžu rozhodnúť v piatom zápase, ktorý je na programe v piatok v Bratislave.

Slovanisti nastúpili do zápasu s cieľom vyrovnať stav série a mali ideálny štart, keď sa už v 92. sekunde presadil Roman Kukumberg ml. Bol to pre neho prvý gól v slovenskej extralige. Stav 0:1 vydržal do 43. minúty, v ktorej sa presadil ďalší premiérový strelec v sezóne obranca domácich Christián Michalčin.

Od 43. minúty Michalovce viedli 2:1 po góle Ivana Glazkova. Hostia v závere skúsili hru bez brankára, no vyrovnať nedokázali a o gólovú poistku michalovského víťazstva sa postaral Filip Vašaš.

štvrťfinále play off Tipos extraligy - štvrtý zápas /na 4 víťazstvá/:

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Slovan Bratislava 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Góly: 41. Michalčin (Pereskokov), 43. Glazkov (Puliš, Galamboš), 60. Vašaš (Galamboš) - 2. Kukumberg. Rozhodovali: Stano, Snášel - Durmis, Jedlička, vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

Michalovce: Škorvánek - Osburn,  Hammond, Mihalik, Michalčin, Macejko, Glazkov, Cibák - Vašaš, Suja, Buc - Pereskokov, Pavlovs, Zabusovs - Puliš, Galamboš, Okoličány - Garreffa, Chalupa
Slovan Bratislava: Hlavaj - MacKenzie, Golian, Kallen, Beňo, Gachulinec, Sersen - Pecararo, Harris, Takáč - Duke, Minárik, Haščák - Kukumberg, Kytnár, Ščerbak - Török, Zigo, Matoušek - Fominych