Polievka si užil debut, ale mrzí ho výsledok: Chýbal kúsok a mohol som byť hrdina

Róbert Polievka a kapitán Luxemburska Christopher MartinsRóbert Polievka a kapitán Luxemburska Christopher Martins Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

TRNAVA - Róbert Polievka má za sebou debut v slovenskom národnom futbalovom tíme, ktorý mohol okoreniť gólom. Útočník Banskej Bystrice dostal dôveru od trénera Francesca Calzonu vo štvrtkovom zápase kvalifikácie o ME 2024 proti Luxembursku, ktorý sa skončil 0:0.

Dvadsaťšesťročný zakončovateľ mal ku gólu najbližšie spomedzi všetkých spoluhráčov. Bezgólová remíza znamená sklamanie pre hráčov i fanúšikov.

Chceli sme vyhrať

"Samozrejme nás to všetkých mrzí. Chceli sme vyhrať, potrebujeme takýto výsledok. Ale za ten čas, čo sme tu nám tréner vštepuje veci, ktoré od nás chce a od zápasu k zápasu je to lepšie. Verím, že v ďalšom sa už dočkáme," povedal Polievka po stretnutí.

Slovenský útočník sa po premiérovej pozvánke do národného tímu ihneď predstavil aj v základnej zostave, na hrote útoku dostal prednosť pred Róbertom Boženíkom.

Na snímke zľava obranca Galéria fotiek (7) Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Veľmi si to vážim

"Veľmi si to vážim. Je za tým tvrdá práca a ďakujem za to, že som si mohol obliecť reprezentačný dres. Chalanom ďakujem nielen za to, že mi pomáhali v zápase, ale aj počas celého týždňa. Mali profesionálny prístup. Pre mňa je to česť. Vždy vydám zo seba maximum."

Polievka mal napokon v 59. minúte aj najväčšiu šancu zápasu. Hanckov center z ľavého krídla našiel jeho hlavu, ale slovenského útočníka vychytal brankár Anthony Moris.

Stredopoliar Slovenska Ondrej Duda Galéria fotiek (7) Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Chýbal kúsok

"Chýbal kúsok a mohol som byť hrdina. Mrzí ma tá šanca, na to ma tam tréner poslal, aby som dal gól. Škoda. Ale chýbal naozaj kúsok."

Pred duelom niektorí slovenskí futbalisti upozorňovali na kvalitu Luxemburska, ktoré nedávno remizovali s Maďarskom 2:2 i Tureckom 3:3. Polievka však súhlasil s názorom, že predsa len to je súper, ktorého by mali Slováci zdolať.

"Súper mal dobre organizovanú obranu, ťažko sa cez nich dostávalo. Ale to sú zápasy, keď musíte z minima vyťažiť maximum a to sa nám nepodarilo. Nemyslím si, že Luxembursko je outsider. Majú kvalitu a bol to ťažký zápas. Ľudia čakajú, že budeme vyhrávať každý zápas.

Na snímke tréner slovenskej Galéria fotiek (7) Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

My sme boli takticky skvele pripravení, robíme na tom, pracujeme tvrdo a verím, že to príde v najbližšom zápase. Samozrejme, mali by sme Luxembursko zdolať, ale naše mužstvo je v prestavbe, máme mladý tím, nového trénera.

To však nie je ospravedlnenie za to, že sme neuhrali dobrý výsledok. Ale za týchto hráčov dám ruku do ohňa," uzavrel reprezentačný debutant.

Viac o téme: Slovensko SFZ Róbert Polievka Francesco Calzona
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy