Veľký návrat zvládla, teraz prichádza ďalšia výzva: Najväčšiu českú hviezdu nečaká nič ľahké

Česká MMA bojovníčka Lucie PudilováČeská MMA bojovníčka Lucie Pudilová Zdroj: Profimedia

PRAHA - Najlepšia česká MMA bojovníčka Lucie Pudilová sa na budúci týždeň deviatykrát v kariére predstaví v elitnej svetovej organizácii UFC.

V Kansas City sa stretne s Joselyne Edwardsovou z Panamy a bude sa snažiť nadviazať na minuloročnú výhru nad Číňankou Wu Ja-nan.

"Už sa začínam na zápas tešiť. Celý čas som snažila vylepšiť brazílske jiu-jitsu. Myslím, že mám dobré takedowny. Vylepšila som aj thajský box, súperka má totiž veľmi dobré kopy. Trénovala som, aby som to vedela brániť a preberať," povedala Pudilová webu kaocko.cz pred pondelkovým odletom do Írska na záverečnú časť prípravy.

Dvadsaťosemročná bojovníčka tam trénuje pod vedením Johna Kavanagha, s ktorým spolupracuje aj hviezdny Conor McGregor. Do USA odletí Pudilová v sobotu, zápas s Edwardsovou sa uskutoční v sobotu 15. apríla na podujatí UFC on ESPN 44.

Nebude hrýzť viac, ako ja

"Som pokojná, že z toho nie som až pokojná. Mala som nejaké osobné problémy, ale už som sa cez to preniesla, takže sa sústredím len na zápas. Uvidíme, čo súperka vydrží, ale nepočítam, že bude viac hrýzť ako ja. Uvidíme, čo bude ochotná vydržať so mnou," uviedla Pudilová.

V Česku sa pripravovala v Lanna gyme, kde trénovala s mužmi. "Máme tu super partiu, chlapci nie sú labilní, to je dobré. Niekedy ma šetria, čo je jasné, sú to chlapci a sú silnejší, ale dokážu ma poriadne potrápiť. Dokážu mi tiež naložiť. Som za to rada. Mám už tiež svoj level, tak mi podkurujú. Nie je to tým, že by museli, ale chcú mi pomôcť, aby som sa zlepšila," povedala.

Pudilová bojovala v UFC v rokoch 2017 až 2020 a vyhrala dva zo siedmich zápasov. Po porážke s Američankou Justine Kishovou ale organizáciu opustila a prešla do Oktagonu. Po šiestich dueloch, z ktorých päť vyhrala, podpísala opäť zmluvu s UFC a vlani v auguste v obnovenej premiére porazila pred limitom Wu Ja-nan.

Viac o téme: UFC Lucie Pudilová
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy