Famózna záverečná tretina stála za to: Košice v dráme na Zemplíne mali vyrovnanie na dosah, ale...

Zľava brankár Jaroslav Janus a Eduard Šedivý (obaja Košice), vpravo Peter Bjalončík (Michalovce) Zľava brankár Jaroslav Janus a Eduard Šedivý (obaja Košice), vpravo Peter Bjalončík (Michalovce) Zdroj: TASR/Roman Hanc

MICHALOVCE - Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v treťom semifinálovom zápase play off Tipos extraligy nad HC Košice 3:2. Stav série hranej na štyri víťazné zápasy znížili na 1:2. Štvrtý duel je na programe v stredu opäť v Michalovciach.

V zostave Košičanov nenastali po druhom zápase žiadne zmeny. Tréner Michaloviec ponechal zloženie obranných dvojíc, no zmeny nastali vo všetkých štyroch formáciách. Do zostavy sa vrátili útočníci Peter Bjalončík a Roman Žitný, na krídle tretej formácie alternoval obranca Jakub Cibák. V zostave nefigurovali Filip Vašaš a Radovan Puliš.

Alex Breton ( Košice) Galéria fotiek (9) Zdroj: TASR/Roman Hanc

Domáci išli do vedenia v 13. minúte, keď sa zblízka presadil Bjalončík a po góle Hammonda v oslabení viedli od 28. minúty už 2:0. Košičania znížili na 1:2 zásluhou Jääskeläinena, no Žitný v presilovke vrátil domácim dvojgólový náskok. Krátko na to síce Lamper tečoval Bretonovu strelu a znížil na 3:2, no hostia už vyrovnať nedokázali. Nepodarilo sa to ani Pollockovi, ktorý v 59. minúte neskóroval z trestného strieľania.

semifinále play off Tipos extraligy - tretí zápas /na 4 víťazstvá/:

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Košice 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Góly: 13. Bjalončík (Hammond), 28. Hammond (Suja, Pavlovs), 52. Žitný (Michalčin, Galamboš) - 44. Jääskeläinen (Pollock, Fejes), 53. Lamper (Fejes, Breton). Rozhodovali: Štefik, Hronský - Durmis, D. Konc ml., vylúčení: 5:5 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0.

Košice: Janus - Olsson, Breton, Šedivý, Southorn, Ferenc, Deyl, A. Bartoš - Bartánus, Chovan, Tybor - Jääskeläinen, Pollock, Fejes - Lamper, Slovák, Paršin - Jokeľ, Hovorka, Havrila

Michalovce: Škorvánek - Hammond, Osburn, Mihalik, Michalčin, Macejko, Glazkov - Bjalončík, Buc, Garreffa - Okoličány, Suja, Chalupa - Cibák, Galamboš, Žitný - Pereskokov, Pavlovs, Zabusovs

Viac o téme: HC Košice HK Dukla Ingema Michalovce