Juventus prišiel o výhru, Inter o Lukakuho: Pohárový šláger priniesol dramatický záver

Lautaro Martínez a Juan Cuadrado v súboji o loptuLautaro Martínez a Juan Cuadrado v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP/Fabio Ferrari/LaPresse

TURÍN - Futbalisti Juventusu Turín remizovali v prvom stretnutí semifinále Talianskeho pohára s obhajcom trofeje Interom Miláno 1:1. Odveta na San Sire je na programe 26. apríla. Víťaz dvojzápasu sa vo finále stretne s úspešnejším z dvojice Cremonese a Fiorentina.

Vyrovnaný duel veľa šancí nepriniesol, v úvode oboch polčasov boli nebezpečnejší domáci hráči. V 4. minúte vyskúšal Samira Handanoviča Ángel di María a ihneď po zmene strán hlavičkoval Dušan Vlahovič tesne nad.

Dušan Vlahovič v akcii Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Fabio Ferrari/LaPresse

Na druhej strane pálil z dobrej pozície iba do stredu bránky Marcelo Brozovič a strela Henricha Mchitarjana zo 64. minúty letela tesne vedľa pravej žrde. Nerozhodný stav zlomil až v 83. minúte Juan Cuadrado, ktorý mal na pravej strane šestnástky veľa priestoru a jeho prudkú strelu už nedokázal Alessandro Bastoni vykopnúť.

Hosťom sa však podarilo v závere vyrovnať, po ruke Bremera si postavil loptu na biely bod Romelu Lukaku a nemýlil sa - 1:1. Po góle sa strhla mela a belgický útočník dostal druhú žltú a následne červenú kartu. Po konci zápasu ukázal rozhodca červené aj Cuadradovi a Handanovičovi. Inter hral bez zraneného slovenského obrancu Milana Škriniara.