VIDEO Povestný siedmy hráč na ľade opäť úradoval: Východniarske derby ovládol domáci tím!

Patrik Lamper (Košice), vľavo brankár Stanislav Škorvánek (Michalovce) v zápase semifinále play-off hokejovej Tipos extraligy HC Košice - HK Dukla INGEMA MichalovcePatrik Lamper (Košice), vľavo brankár Stanislav Škorvánek (Michalovce) v zápase semifinále play-off hokejovej Tipos extraligy HC Košice - HK Dukla INGEMA Michalovce Zdroj: TASR/František Iván

MICHALOVCE - Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili vo štvrtom semifinálovom zápase play off Tipos extraligy nad HC Košice 4:1. V sérii hranej na štyri víťazné zápasy vyrovnali stav na 2:2. Piaty duel je na programe v sobotu v Košiciach.

Rovnako ako v utorňajšom zápase, aj tentoraz otvoril skóre Peter Bjalončík, na ktorého ešte v prvej tretine nadviazal Dávid Buc. Košičania znížili až v závere druhej časti, keď sa tretím gólom v play off presadil Patrik Lamper.

Dôležitý moment priniesla 45. minúta, v ktorej Slovák fauloval Okoličányho a z následného trestného strieľania Pereskokov zvýšil na 3:1. Michalovčania hrali v eufórii, ktorú zvýraznil presilovkový gól Buca v 49. minúte na konečných 4:1.

Obaja tréneri spravili pred štvrtým zápasom viacero zmien v zostave. Z michalovskej vypadol zranený útočník Jakub Suja a na súpisku sa nedostal útočník Joseph Garreffa. Nahradili ich Filip Vašaš s Kristapsom Bazevičsom a prvýkrát v play off sa do zápasovej zostavy dostal obranca Roman Novák.

Tréner košického tímu Dan Ceman zmenil zloženie niektorých formácií. Do prvej sa po zranení dostal útočník Patrik Rogoň, na zápasovú súpisku sa pred štvrtým zápasom nedostal Radoslav Tybor.

semifinále play off Tipos extraligy - štvrtý zápas /na 4 víťazstvá/:
HK Dukla Ingema Michalovce - HC Košice 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Góly: 9. Bjalončík (Okoličány, Michalčin), 17. Buc (Bjalončík, Pereskokov), 45. Pereskokov (tr. strieľ.), 49. Buc (Zabusovs) - 38. Lamper. Rozhodovali: Novák, T. Orolin - Jedlička, Šoltés, vylúčení: 6:9 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3800 divákov.

Michalovce: Škorvánek - Hammond, Osburn, Michalčin, Mihalik, Macejko, Glazkov, R. Novák - Vašaš, Galamboš, Žitný - Pereskokov, Pavlovs, Zabusovs - Bjalončík, Buc, Okoličány - Cibák, Chalupa, Bazevičs

Košice: Janus - Olsson, Breton, Šedivý, Southorn, Ferenc, Deyl - Jääskeläinen, Chovan, Rogoň - Bartánus, Pollock, Fejes - Lamper, Slovák, Paršin - Jokeľ, Hovorka, Havrila