Zápas ako na hojdačke, po ktorom prišlo sklamanie: Rozhodlo záverečných jedenásť minút

Nové logo Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH)Nové logo Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

PLZEŇ - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 17 rokov prehrali v úvodnom zápase Turnaja piatich krajín v Plzni so Švajčiarskom 4:6.

Zverenci trénera Rastislava Paľova sa v piatej minúte ujali vedenia, no "Helvéti" potom otočili na 3:1. Slováci vyrovnali na 3:3 i 4:4, ale o osude duelu rozhodlo záverečných jedenásť minút, keď Švajčiari pridali ďalšie dva góly. Slováci sa na kvalitne obsadenom podujatí stretnú ešte so Švédskom, domácim výberom a Fínskom.

Turnaj piatich krajín hráčov do 17 rokov (Plzeň):

Švajčiarsko - Slovensko 6:4 (1:1, 3:2, 2:1)
Góly: 10. Mottard (Meier), 23. Ponzetto (Keller, Johnson), 28. Grossniklaus (Wey, Blessing), 39. Bosson (Sansonnens), 49. Giger (Grossniklaus), 58. Bosson - 5. Chovan (Šlank, Tomík), 31. Tomašec (Maruna, Radivojevič), 34. Semančík (Hazala, Liška), 45. Kupec (Radivojevič, Tomík). Rozhodovali: Mejzlík - Juránek, Baxa, vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 33:24, 89 divákov.

zostava SR 17: Rafaj – Kupec, Radivojevič, Petras, Šlank, Harvánek, Fabuš, Bajza, Húževka – ­Tomašec, Maruna, Liščinský – Zálešák, Semančík, Tomík ­– Chovan, Šatan, Bohoš – Hazala, Prokopovič, Liška. Tréner R. Paľov.

hlas po zápase /hockeyslovakia.sk/:

Rastislav Paľov, tréner SR 17: "Z doterajších štyroch vzájomných zápasov v sezóne bol tento z našej strany najvyrovnanejší. Prvých desať minút sme mali dobrých, ujali sme sa vedenia. V druhej tretine sa dostali Švajčiari do dvojgólového vedenia. Dotiahli sme sa, vyrovnali, škoda gólu pred koncom tretiny na 3:4.

Opäť sme vyrovnali aj vďaka presilovkám, v ktorých sme skórovali celkovo trikrát. Našu hru zdobila enormná snaha, mali sme víťazný gól na hokejke, ale, bohužiaľ, dali ho Švajčiari. Čím viac sme chceli, tým viac sme chybovali.

Prišiel šiesty gól. V závere už nebol čas ani priestor na zníženie či vyrovnanie. Zápas rozhodli malé detaily, napríklad skutočnosť, že sme prehrávali osobné súboje, alebo že sme nepokryli ideálne súperových hráčov v predbránkovom priestore."