České hokejistky to opäť dokázali: Vlaňajší prelomový úspech môžu na MS ešte prekonať

Radosť hokejistiek ČeskaRadosť hokejistiek Česka Zdroj: SITA/AP/Henning Bagger/Ritzau Scanpix

BRAMPTON - České hokejistky porazili vo štvrťfinále majstrovstiev sveta v kanadskom Bramptone 2:1 Fínsko a rovnako ako pred rokom, keď získali prvýkrát v histórii bronzové medaily, postúpili do semifinále.

Zverenkyne kanadskej trénerky Carly MacLeodovej rozhodli o svojej výhre v druhej tretine, keď v rozpätí 49 sekúnd otočili skóre Natálie Mlynková a Kateřina Mrázová. Veľmi dobrý výkon podala brankárka Blanka Škodová, ktorá si pripísala 41 úspešných zákrokov.

"Je to úžasný pocit. Fínsko je veľmi ťažký súper," radovala sa Mlynková po stretnutí. "Musíme ich oceniť, sú naozaj rýchle. Fakt, že sme ich mohli poraziť a dokázať, že vlani to nebolo len prekvapenie, pre nás veľa znamená a dodáva nám to sebavedomie. A keď hráš sebavedomo, je to oveľa zábavnejšie," podotkla dvadsaťjedenročná útočníčka na webe Medzinárodnej hokejovej federácie.

Tretíkrát v rade

Oba tímy sa totiž v rovnakej fáze MS stretli tretíkrát za sebou. V roku 2021 vyhrali Fínky 1:0, vlani uspeli Češky po góle Anety Tejralovej 2:1 v predĺžení.

"Veľká pochvala pre Blanku (Škodovú). Dnes to zavrela a my sme to potrebovali. Celých 60 minút bola pokojná a nám to veľmi pomohlo. Párkrát sme si už mysleli, že puk ide do bránky, a zrazu to Blanka nejako zastavila. Máme veľké šťastie, že ju tu máme," ocenila Mlynková výkon Škodovej, ktorá zatiaľ na MS skvele zastupuje zranenú reprezentačnú jednotku z minulých sezón Kláru Peslarovú.

Češky tak rovnako ako pred rokom porazili Fínky vo štvrťfinále, postúpili do bojov o medaily a zabezpečili si aj pre budúcoročný MS štart v elitnej A-skupine. Semifinále ich čaká v sobotu.