VIDEO Bojovnú Hrunčákovú celkom zlomil tajbrejkový triler: Slovenky po prvom dni s nožom na krku

Smutná Slovenka Viktória Hrunčáková po prehre po zápase kvalifikácie na finálový turnaj Pohára Billie-Jean Kingovej proti Talianke Martine TrevisanovejSmutná Slovenka Viktória Hrunčáková po prehre po zápase kvalifikácie na finálový turnaj Pohára Billie-Jean Kingovej proti Talianke Martine Trevisanovej Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

BRATISLAVA - Slovenské tenistky prehrávajú po úvodnom dni kvalifikačného duelu Pohára Billie-Jean Kingovej s Talianskom 0:2.

O druhý bod pre hosťujúce farby sa na harde v bratislavskom NTC zaslúžila talianska jednotka Martina Trevisanová, ktorá zdolala Viktóriu Hrunčákovú 7:6 (9), 6:3. V prvom sete nevyužila slovenská dvojka tri setbaly.

V dueli medzi Hrunčákovou a Trevisanovou videli diváci od začiatku atraktívny tenis s množstvom dlhých výmen od základnej čiary. Slovenka hrala so súperkou, ktorá je vo svetovom rebríčku WTA o vyše 100 miest vyššie, vyrovnanú partiu.

Talianka Martina Trevisanová počas Galéria fotiek (15) Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

V úvodnom dejstve odvrátila všetky brejkbaly a za stavu 6:5 mala po víťaznom returne k dispozícii setbal. Trevisanová ho však odvrátila a vynútila si tajbrejk, ktorý priniesol veľkú drámu. Hrunčáková v ňom viedla 4:1, no Trevisanová otočila na 5:4, v priebehu tajbrejku odvrátila ďalšie dva setbaly a v koncovke napokon slávila úspech.

Svetová dvadsiatka sa dostala na koňa a v úvode druhého dejstva sa po rýchlom brejku ujala vedenia 3:0. Hrunčáková nezložila zbrane, vďaka zlepšenej hre vyrovnala na 3:3, no ďalšie tri gemy sa stali korisťou Trevisanovej. Talianka mala optimálnu dĺžku úderov, robila minimum nevynútených chýb, čo bol proti bojovne hrajúcej Hrunčákovej základ úspešného výsledku.

Hrunčákovú po zápase mrzeli nevyužité šance: "V dôležitých momentoch zahrala Trevisanová veľmi dobre, alebo ja som urobila chybu. Zlomový bol tajbrejk prvého setu. Napriek prehre si môžem z tohto zápasu zobrať veľa pozitívnych veci. Výborne som podávala, dobre som sa na dvorci pohybovala. V tímových súťažiach sa vždy dokážem nakopnúť k dobrým výkonom. Dala som do toho všetko, no nevyšlo to."

Slovenský kapitán Matej Lipták tvrdí, že napriek stavu 0:2 ešte nič nie je stratené: "Sobotňajšie zápasy budú úplne iné, Talianky ešte potrebujú získať tretí bod. Zápas medzi Viki a Trevisanovou bol o pár loptách, lámal sa v tajbrejku. Viki mala na konci prvého setu momentum, mali sme dobrý koncept pokiaľ ide o servis, postupne sa zlepšila na returne. V rozhodujúcich momentoch mala trochu zdravotné problémy.

V druhom sete to nevzdala ani za stavu 0:3, boli tam šance to zvrátiť. Taký dobrý výkon na harde som od Trevisanovej nečakal. Giorgiová ukázala svoj potenciál, keď má svoj deň, tak sa s ňou ťažko hrá. Niektoré lopty trafila naozaj brutálne aj s prispením šťastia. V druhom sete sa začali hrať trochu výmeny, no s novými loptami Giorgiová opäť dominovala."

Slovenka Viktória Hrunčáková a Galéria fotiek (15)

Talianska kapitánka Tathiana Garbinová pochválila Trevisanovú i Giorgiovú, ktorá v úvodnej dvojhre zdolala Anna Karolína Schmiedlovú hladko 6:2, 6:3.

"Martina odviedla skvelú robotu, som na ňu hrdá. Nemala to jednoduché, lebo Hrunčáková výborne podávala i returnovala. Camila hrala neuveriteľne dobre a potvrdila, že ak má formu, dokáže zdolať ktorúkoľvek hráčku na svete."

Trevisanová očakávala proti Hrunčákovej náročný zápas. "Víťazstvo Camily ma povzbudilo, vždy je lepšie nastúpiť za stavu 1:0. Vedela som, že proti Hrunčákovej to bude ťažké. V prvom sete som nevyužila veľa brejkbalov, znervóznela som, no našťastie som to zvládla. Dôležité bolo, že v tajbrejku som dokázala otočiť z 1:4. Dala som do toho srdce, bojovala som o každú loptičku."