Ani tri setbaly na svetovú dvadsiatku nestačili: Hrunčáková bojovným výkonom prebudila fanúšikov

Slovenka Viktória Hrunčáková počas zápasu kvalifikácie na finálový turnaj Pohára Billie-Jean KingovejSlovenka Viktória Hrunčáková počas zápasu kvalifikácie na finálový turnaj Pohára Billie-Jean Kingovej Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

BRATISLAVA - Slovenská tenistka Viktória Hrunčáková opäť potvrdila, že v tímových súťažiach sa dokáže vybičovať k výborným výkonom.

V dueli Pohára Billie-Jean Kingovej proti Taliansku dlho trápila Martinu Trevisanovú a v úvodnom dejstve mala proti svetovej dvadsiatke tri setbaly. Tajbrejk však napokon prehrala 9:11.

V druhom sete aj vinou kŕčov už ťahala za kratší koniec, Trevisanová ho vyhrala 6:3.

"Odohrala som vyrovnaný zápas proti veľmi kvalitnej súperke. Zlomový bol tajbrejk, v ktorom som nevyužila vedenie 4:1. V rozhodujúcich momentoch som aj vinou zdravotných problémov spravila chyby. Zo zápasu si však odnášam veľa pozitív.

Výborne som podávala a dobre som sa na dvorci pohybovala. Dúfam, že Kajka Schmiedlová v sobotu zdolá Trevisanovú, zníži na 1:2 a ja budem môcť nastúpiť proti Camile Giorgiovej," uviedla Hrunčáková, ktorá bojovným výkonom prebudila fanúšikov v bratislavskom NTC.

Tí si mohli vychutnať oveľa viac výmen ako v úvodnom dueli medzi Schmiedlovou a Giorgiovou, v ktorom Talianka dovolila uhrať slovenskej jednotke iba päť gemov. "Fanúšikovia vytvorili skvelú atmosféru a neustále ma povzbudzovali, za čo im pekne ďakujem. Práve pre toto milujem zápasy v tímových súťažiach," zdôraznila slovenská dvojka.

Trevisanová čakala náročný duel, hoci Hrunčáková je v rebríčku WTA o 107 miest nižšie. "Potvrdilo sa, že tímové súťaže sú niečo úplne iné ako turnaje, rebríčkové postavenie nie je rozhodujúce. Hrunčáková skvele servovala i returnovala a v prvom sete mi kládla veľmi tuhý odpor. Musela som podať maximálny výkon, aby som ju zdolala. Dala som do toho srdce, reprezentovať Taliansko pre mňa znamená veľmi veľa."

Viac o téme: Taliansko Slovensko Martina Trevisanová Viktória Hrunčáková