Tvrdá facka pre hokejových mladíkov: O krutom debakli sedemnástky rozhodla už prvá tretina

Rastislav Paľov na lavičke hokejovej sedemnástkyRastislav Paľov na lavičke hokejovej sedemnástky Zdroj: SZĽH/Jakub Homoľa

PLZEŇ - Slovenská hokejová reprezentácia do 17 rokov prehrala v piatkovom zápase na Turnaji piatich krajín v Plzni s rovesníkmi zo Švédska 0:6. Zápas rozhodla úvodná tretina, v ktorej zverenci trénera Rastislava Paľova inkasovali štyrikrát.

Slováci sa na kvalitne obsadenom podujatí stretnú ešte v sobotu s domácim výberom (14.30 h) a v nedeľu s Fínskom (12.30 h).

Turnaj piatich krajín hráčov do 17 rokov (Plzeň):

Fínsko - Švajčiarsko 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Góly: 12. Hemming, 17. Vesterinen, 28. Jalasti, 60. Sinivuori

Slovensko - Švédsko 0:6 (0:4, 0:0, 0:2)
Góly: 1. Eriksson (Eklund, Olsson), 2. Crookes (Eklund, Gustafsson), 4. Zetterlund (Nordlund, Pettersson), 11. Toresson (Sterner, Berglund), 51. Wallenius, 59. Wallenius (Crookes, Gustafsson). Rozhodovali: Kostourek - Malý, Dědek, vylúčení: 8:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 18:34, 96 divákov.

zostava SR 17: Pohanka - Kupec, Radivojevič, Fabuš, Bajza, Húževka, Petras, Harvánek, Šlank - Semančík, Tomík, Prokopovič - Tomašec, Chovan, Bohoš - Maruna, Liščinský, Šatan - Zálešák, Hazala, Liška

Viac o téme: Slovensko U17 Rastislav Paľov Švédsko U17