VIDEO Immobile zariadil ďalší triumf rozbehnutého Lazia, Cremonese s cenným víťazstvom

Hráč Lazia Ciro Immobile oslavuje vedúci penaltový gólHráč Lazia Ciro Immobile oslavuje vedúci penaltový gól Zdroj: TASR/AP/Tano Pecoraro/LaPresse

RÍM - Futbalisti Lazia Rím v dnešnom stretnutí 30. kola talianskej ligy zvíťazili 3:0 na ihrisku Spezie. Druhý celok tabuľky natiahol sériu neporaziteľnosti na osem zápasov, počas ktorých stratil body len bezgólovou remízou v Bologni.

O výhre hostí rozhodol z penalty v prvom polčase Immobile, po prestávke sa presadili Felipe Anderson a Antonio. Domáci v závere dohrávali bez vylúčeného Ampadua, ktorý dostal druhú žltú kartu.

Lazio po siedmy raz z posledných ôsmich kôl udržalo čisté konto a na druhej priečke Serie A má 61 bodov. Na vedúci Neapol stráca 13 bodov, od rímskeho rivala AS na treťom mieste ho delí osem bodov. Obaja súperi však majú odohraté o zápas menej.

Spezii patrí 16. miesto tesne nad hranicou zostupového pásma. Od Verony na 18. priečke ju delia štyri body.

Cremonese, ktoré dnes porazilo 1:0 Empoli, na predposlednom 19. mieste zaostáva o sedem bodov. Posledná Sampdoria Janov stráca ešte o štyri body viac.

US Cremonese - Empoli FC 1:0 (1:0)
Gól: 4. Dessers

Spezia - Lazio Rím 0:3 (0:1)
Góly: 36. Immobile z pen., 52. Felipe Anderson, 89. Antonio

Viac o téme: FC Empoli Spezia Calcio SS Lazio Rím Cremonese US
  • Zdroj: TASR, ČTK