Ondrej Duda pomohol Verone k víťazstvu, Lazio doma tesne zdolalo Juventus

Futbalista Fiorentiny Cristiano Biraghi sa teší po strelení góluFutbalista Fiorentiny Cristiano Biraghi sa teší po strelení gólu Zdroj: TASR/AP/

FLORENCIA - Futbalisti ACF Fiorentina remizovali v sobotňajšom zápase talianskej Serie A so Speziou 1:1. Pre domácich to bolo prvé zakopnutie po piatich ligových víťazstvách, v súčte s Európskou konferenčnou ligou a domácim pohárom zvíťazili v uplynulých deviatich súbojoch.

Slovenský futbalový reprezentant Ondrej Duda odohral celý zápas v drese Verony, ktorá v sobotňajšom stretnutí 29. kola talianskej Serie A zdolala Sassuolo 2:1.

Domáci otočili skóre v závere zápasu, keď Federico Ceccherini skóroval v 84. minúte a Adolfo Gaich rozhodol v nadstavenom čase. Verona zvíťazila prvýkrát po šiestich dueloch a naďalej je v pásme zostupu. Na 18. mieste má štvorbodovú stratu na Speziu.

Futbalisti Cremonese zvíťazili v sobotňajšom zápase 29. kola talianskej Serie A na ihrisku Sampdorie 3:2. Súboj dvoch najslabších tímov súťaže rozhodol obranca Leonardo Sernicola, ktorý skóroval v 5. minúte nadstaveného času. Sampdoria má na konte 15 bodov a spadla na posledné miesto za Cremonese, ktoré má o bod viac.

Nerozhodným výsledkom sa skončil aj súboj medzi Udinese Calcio a AC Monza. O remíze 2:2 rozhodol gól domáceho Beta z pokutového kopu v nadstavenom čase.

Lazio ťahá sériu troch výhier

Futbalisti Lazia Rím vyhrali v talianskej Serii A tretí duel za sebou. V sobotnom šlágri 29. kola zdolali doma Juventus Turín 2:1 a upevnili si druhé miesto v tabuľke. Na lídra SSC Neapol strácajú 16 bodov.

O triumfe domácich rozhodli gólmi Sergej Milinkovič-Savič a Mattia Zaccagni. Deväť kôl pred koncom má Lazio pred tretím AS Rím náskok päť bodov a sľubnú pozíciu v boji o účasť v nasledujúcej edícii Ligy majstrov. Jediný gól Juventusu zaznamenal Adrien Rabiot, jeho tím je mimo pohárových priečok na 7. mieste.