Tuchel bol s výkonom svojej družiny veľmi nespokojný: Očakával som viac, nechceli sme vyhrať

Tréner Bayernu Thomas TuchelTréner Bayernu Thomas Tuchel Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

MNÍCHOV - Futbalisti Bayernu Mníchov nemajú za sebou úspešný týždeň. Po hladkej prehre 0:3 na ihrisku Manchestru City v Lige majstrov si v Bundeslige pripísali doma proti Hoffenheimu iba remízu 1:1.

Na čele súťaže však majú aj naďalej dvojbodový náskok, keďže zaváhal aj druhý Dortmund. Na ihrisku o záchranu bojujúceho Stuttgartu uhral nerozhodný výsledok 3:3.

Hoffenheim pred duelom s Bavormi vyhral tri stretnutia v sérii, no aj tak mu patrila pozícia až v spodnej tretine tabuľky. Po zisku bodu bol po sobote na 13. mieste. V Mníchove prehrával po góle Benjamina Pavarda, ktorý skóroval po výborne zvládnutom signále po štandardke v 17. min. V 71. min však nádhernou strelou z priameho kopu s pomocou žrde vyrovnal Andrej Kramarič.

Hráč Joshua Kimmich (vľavo) Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/AP/Matthias Schrader

Tréner Thomas Tuchel za stavu 1:0 veril, že jeho zverenci už vedenie nepustia a začal myslieť na odvetu so City. Stiahol Leroya Saneho, Leon Goretzku i Kingsleyho Comana. Ťah mu nevyšiel.

"Myslel som, si že nastúpime s hnevom v žalúdku. Nebolo to tak. Potrebujeme odlišného ducha a to rýchlo. Dali sme do toho veľmi málo energie, urobili sme veľa malých chýb. Napriek tomu sme mali dosť šancí, aby sme zvíťazili, no nechceli sme to. Naozaj som očakával odlišné vystúpenie," posťažoval sa nový tréner Bavorov podľa oficiálnej stránky.

Vysvetlenie pre výkon tímu nenašiel ani zakončovateľ Bayernu Thomas Müller. "V piatok na tréningu sme mali veľa energie, no deň zápasu bol úplne iný. Keď nehráte dobre, musíte aspoň premieňať šance. Nad týmto stretnutím sa musíme zamyslieť. Veci však idú rýchlo ďalej a po analýze už budeme myslieť na stredajšiu odvetu so City."

Hráč Benjamin Pavard (tretí Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/AP/Matthias Schrader

Ešte väčšie sklamanie ako Bayern zažila Borussia. Po polčase viedla v Stuttgarte 2:0 a po červenej karte Konstantinosa  Mavropanosa hrala od 38. min presilovku.

Napriek tomu si odviezla po dramatickom závere iba bod. V tretej minúte nadstavenia sa presadil v šestnástke Giovanni Reyna, no tento gól nebol pre Dortmund víťazný, pretože o štyri minúty odpovedal po rýchlom protiútoku útočník z Demokratickej republiky Kongo Silas.

"Keď sme v tejto sezóne prehrali s Werderom Brémy 2:3 doma gólom v závere, myslel som si, že stupídnejší zápas už odohrať nemôžeme. Toto však prekonalo všetko. Premrhali sme obrovskú šancu," povzdychol si kouč "žlto-čiernych" Edin Terzič.

Viac o téme: FC Bayern Mníchov TSG 1899 Hoffenheim Thomas Tuchel