Liptovský Mikuláš stratil aj poslednú štipku nádeje: Po prehre s Michalovcami vypadne z ligy

Uprostred hráč MFK Zemplín Michalovce Igor Žofčák, vľavo hráč MFK Tatran Liptovský Mikuláš Peter Voško a vpravo jeho spoluhráč Dávid FilinskýUprostred hráč MFK Zemplín Michalovce Igor Žofčák, vľavo hráč MFK Tatran Liptovský Mikuláš Peter Voško a vpravo jeho spoluhráč Dávid Filinský Zdroj: TASR/Roman Hanc

POPRAD - Futbalisti MFK Tatran Liptovský Mikuláš opustia po sezóne 2022/2023 Fortuna ligu. Rozhodla o tom ich prehra s MFK Zemplín Michalovce 1:3 v sobotňajšom zápase 6. kola skupiny o udržanie sa.

Po nej majú na predposledné Zlaté Moravce nedostižné 14-bodové manko. Michalovce mali ideálny štart do zápasu, keď po góloch Jánošíka a Magdu viedli od 10. minúty 2:0. Po polhodine hry zvýšil ich náskok Marcin. Liptáci znížili v 40. minúte gólom Steinhübela, ktorý však napokon iba skorigoval ich 19. prehru v ročníku. Michalovciam patrí v skupine o záchranu priebežná druhá priečka za Ružomberkom.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - MFK Zemplín Michalovce 1:3 (1:3)
Góly: 40. Steinhübel - 2. Jánošík, 10. Magda, 33. Marcin. Rozhodovali: Gemzický – Weiss, Jánošík, ŽK: Pavišič.

Liptovský Mikuláš: Polaček - Diviš (89. Popovic), Tumma, Spyčka, Župa - Gerát (89. Václavík), Pavišič (65. Staš) - Laura, Bartoš (66. Voško), Steinhübel - Jendrišek (65. Gaži)
Michalovce: Száraz - Magda, Marjanovič, Volanakis, Kotula - Qose (63. Begala), Njie (86. Šimamura), Peňa (87. Slebodník)- Jánošík (75. Žofčák), Kanu (63. Issa), Marcin

Zlaté Moravce zvíťazili v Skalici

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce zvíťazili na ihrisku MFK Skalica 1:0. Jediný gól zápasu strelil v 83. minúte striedajúci útočník Kenneth Ikugar. ViOn je naďalej na predposlednej priečke, no cenným víťazstvom stiahol manko na Skalicu, ktorá je o priečku vyššie, na jeden bod.

MFK Skalica - FC ViOn Zlaté Moravce 0:1 (0:0)
Gól: 83. Ikugar. Rozhodovali: Smolák – Zemko, Košecký, ŽK: Rudzan, Blažek - Almeida

Skalica: Šemrinec - Krčík, Blažek, Hurtado (74. Podhorín), Rudzan - Nagy, Mášik (87. Černek) - Morong, Vlasko (65. Fábry), Yao (87. Kousal) - Haša (87. Medveď)
Zlaté Moravce: Lukáč - Šuľa, Bednár, Tomi, Čonka - Múdry (88. Suvalija), Sloboda - Almeida, Mondek, Brenkus (60. Pinte) - Čerepkai (74. Ikugar)

Viac o téme: MFK Zemplín Michalovce MFK Tatran Liptovský Mikuláš