Fanúšikovia motoršportu, pozor! Veľká zmena v F1 vstúpi do platnosti už tento víkend

Max Verstappen (Red Bull) obieha Fernanda Alonsa (Aston Martin)Max Verstappen (Red Bull) obieha Fernanda Alonsa (Aston Martin) Zdroj: SITA/AP/Hassan Ammar

LONDÝN - Medzinárodná automobilová federácia potvrdila zmenu šprintov vo formule 1.

Počnúc víkendovou Veľkou cenou Azerbajdžanu sa namiesto tretieho tréningu pôjde v sobotu druhá kvalifikácia, po ktorej sa uskutoční bodovaný šprint na 100 km. Informovala o tom agentúra Reuters.

Doteraz sa kvalifikácia na šprint konala v piatok po úvodnom tréningu a skrátené preteky potom rozhodovali aj o postavení na štarte Veľkej ceny. Teraz piatková kvalifikácia určí poradie na štarte nedeľňajších pretekov a šprint bude mať vlastnú kvalifikáciu v sobotu namiesto tretieho tréningu.

Vedenie formuly 1 si od zmeny, na ktorej sa už začiatkom mesiaca zhodli všetky stajne, sľubuje zatraktívnenie šprintov, pretože v nich jazdcom pôjde iba o body a nie o postavenie na štarte hlavných pretekov.


Podložila to aj sledovanosťou programu. "Tretí tréning v sobotu ráno bol prakticky k ničomu. Na monopostoch ste mohli skúšať akurát tak gumy pre preteky, inak nič. Takže nikoho nezaujímal. Podľa mňa je pridanie kvalifikácie pre šprint dobrý nápad," povedal šéf stajne Haas Guenther Steiner.

Prvýkrát sa podľa nového formátu pôjde už tento víkend v Baku. Šprinty sú potom na programe tiež v Rakúsku, Belgicku, Katare, Austine a Brazílii.

Viac o téme: Formula 1 Kvalifikácia Šprint
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/FIA
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy