VIDEO Toto už bolo za hranicou: Hviezda Colorada spoznala trest za zákerný faul

Cale MakarCale Makar Zdroj: SITA/AP/Lindsey Wasson

SEATTLE - Obranca Cale Makar bude chýbať hokejistom Colorada v piatom súboji série 1. kola play off NHL proti Seattlu (vo štvrtok o 3.30 SELČ).

Oddelenie pre hráčsku bezpečnosť mu udelilo trest na jeden zápas za zákrok na Jareda McCanna vo štvrtom stretnutí, v ktorom Kraken zvíťazil 3:2 po predĺžení a vyrovnal stav série na 2:2.

Domáci uspeli napriek tomu, že už v prvej tretine prišli pre zranenie o svojho najlepšieho strelca McCanna. Produktívny útočník neuspel v samostatnom úniku a následne ho dohral Makar, ktorý ho nešetrne narazil na mantinel. McCann si pri náraze udrel hlavu o plexisklo a zostal niekoľko minút ležať na ľade. Na striedačku mu museli pomôcť spoluhráči.

"Bol to neskorý hit, puk tam už nebol. Zvyšok duelu sme museli hrať bez nášho 40-gólového strelca," sťažoval sa tréner Seattlu Dave Hakstol.

Podľa neho McCann vynechá piaty zápas série a pravdepodobne bude pauzovať aj dlhšie. Jeho zranenie bližšie nešpecifikoval.

Makar dostal v zápase najskôr za zákrok päťminútový trest, po zhodnotení videozáznamu mu ho arbitri zmenili na dvojminútový. Neskôr si však na faul "posvietila" aj ligová disciplinárka, ktorá udelila zadákovi Avalanche dodatočný dištanc. Minulosezónny držiteľ Conn Smythe Trophy pre najužitočnejšieho hráča play off a Norrisovej trofeje pre najlepšieho obrancu súťaže si tak pozrie piaty duel série iba ako divák.

"Bola to nešťastná situácia. Nikdy by som nechcel niekoho zraniť. Dúfam, že bude v poriadku," povedal podľa AP Makar krátko po zápase. Colorado tak prišlo v krátkom čase o ďalšiu oporu, uplynulé dva zápasy vynechal aj ruský útočník Valerij Ničuškin, ktorý opustil mužstvo z osobných dôvodov.

Viac o téme: Colorado Avalanche Cale Makar Seattle Kraken