Verstappen nešetril ostrou kritikou: Mocní muži F1 len čumeli, čo počuli z jeho úst

Max VerstappenMax Verstappen Zdroj: SITA/AP/Darko Bandic

BAKU - Dvojnásobný majster sveta formuly 1 Max Verstappen považuje šprinty za umelé zvyšovanie atraktivity a najradšej by ich zrušil. Pilot Red Bullu to vyhlásil po sobotňajších skrátených pretekoch v Baku.

"Jednoducho to celé zrušte," povedal na tlačovej konferencii Verstappen, ktorý je fanúšikom tradičného pretekárskeho víkendu so sobotňajšou kvalifikáciou a nedeľnými pretekmi. "Mali by sme sa vrátiť k tomu, ako to bolo skôr," dodal.

"Skôr ako na experimenty s umelo vytvorenou zábavou by sa formula mala zamerať na to, aby všetky tímy mali šancu zvíťaziť. O to by nám malo ísť na prvom mieste," pridal šampión z rokov 2021 a 2022, ktorý v šprinte v Baku skončil tretí.

Verstappen je presvedčený, že šprinty fanúšikom neponúknu extra zábavu. "Jasne, je to hektika, ale nie je to skutočné pretekanie. Skôr lotéria. Myslím, že väčšiu šancu na výhru máte vo Vegas v kasíne," vyhlásil.

Max Verstappen Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Sergei Grits

"Toto je len šou. Samozrejme, aj tá je dôležitá, ale lepšie by bolo, keby všetky vozidlá boli vyrovnané. Takto to vyzerá ako futbalový zápas, v ktorom vediete 3:0 a zrazu niekto povie: A teraz začíname od 0:0," uviedol.

Vedenie formuly 1 zaviedlo šprinty pred dvoma rokmi a v tejto sezóne ich je v kalendári šesť. Na Veľkej cene Azerbajdžanu sa šprint išiel prvýkrát ako samostatné preteky.

Nový formát šprintov

Šprinty doteraz rozhodovali aj o postavení na štarte v hlavných pretekoch v Baku sa však išlo podľa nového formátu. Kvalifikácia na nedeľňajšiu Veľkú cenu sa uskutočnila už v piatok, zatiaľ čo kvalifikácia šprintu sa išla v sobotu pred pretekmi. 

"Aby som povedal pravdu, toto ma nebavilo. Mám radšej, keď je jedna kvalifikácia, do ktorej dáte úplne všetko," uviedol Verstappen. "Takže piatok som si užil, ale v sobotu som si hovoril: Bože, ďalšia kvalifikácia," dodal.

Viac o téme: Šprint Max Verstappen
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy